Budują złe serie

Wciąż nie wiedzie się naszym drużynom. Porażki powędrowały na konta piłkarzy Polonii-Stali Świdnica i Karoliny Jaworzyna. Biało-zieloni nie wygrali od czterech, a gracze z miasta parowozów aż od siedmiu kolejek!

Piast Żerniki (Wrocław) – Polonia-Stal Świdnica 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Tylka 11′, 2:0 Korkosz 17′, 2:1 Szczygieł 56′, 3:1 Kowalczyk (karny) 86′, 3:2 Szczygieł 89′

Polonia-Stal: B. Kot – Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Somala (66′ Łuszkiewicz), Sowa, Szuba, Jagieła, Szczygieł, Myrta

Sokół Marcinkowice – Karolina Jaworzyna 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Janiuk 63′, 2:0 Rybiński 89′, 2:1 Luber 90′, 3:1Płomiński +90′

Karolina: Wajdzik – Luber, Krawczyk, Czernicki, Rosiak (59′ Schmidt), Drąg, Tatuśko, Borowy, Mróz (79′ Adamowicz), Ptak (86′ Marmajewski), Ignatowicz

Karolina już dawno na dobre ugrzęzła w dolnych rejonach tabeli i jesienią trudno jej będzie znacząco poprawić swoją sytuację. W sobotę drużyna Tomasza Idziaka uległa na wyjeździe 1:3 Sokołowi Marcinkowice. Az trzy bramki padły w samej końcówce, gdy niemający nic do stracenia goście odsłonili się i ambitnie próbowali gonić wynik.

2:3 w Żernikach z Piastem przegrała Polonia-Stal. Świdniczanie niebezpiecznie pikują w dół stawki i znaleźli się na jedenastym miejscu. O przegranej z Piastem zadecydowała słaba pierwsza połowa, po której rywale prowadzili 2:0. W drugiej części podopieczni Tomasza Oleksego przejęli inicjatywę. Momentami ich przewaga była olbrzymia, ale mimo dwóch bramek Kamila Szczygła strat nie udało się odrobić. Spotkanie okraszone było aż dziesięcioma żółtymi karkami (sześć dla Polonii, cztery dla Piasta). Warto tez odnotować powrót na boisko Wojciecha Szuby, który kilka tygodni pauzował z powodu urazu.

Mecz występującego w grupie zachodniej AKS-u Strzegom zaplanowano na niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *