Budka z poezją. Wernisaż artystycznej instalacji

Fundacja Teatr Bezdomny oraz Urząd Gminy i Miasta Świdnica zapraszają na wernisaż artystycznej instalacji w przestrzeni publicznej: BUDKA NIETELEFONICZNA wg pomysłu Macieja Hanuska.

Ideą projektu jest stworzenie czasowej instalacji dźwiękowej w przestrzeni publicznej Świdnicy. Tytułowa „Budka nietelefoniczna” to odświeżona i zaaranżowana budka , w której aparat telefoniczny nie będzie wcale służył do dzwonienia. Będzie można się natomiast oddać poezji płynącej ze słuchawki, czytanej przez lektora. Będą to utwory rodzimych twórców ze Świdnicy i Dolnego Śląska. Zaprezentowane utwory, które będą miały swój wydźwięk w niniejszej instalacji opublikujemy post factum na tej stronie internetowej projektu.

Szukając pomysłu na muzyczną instalację w Świdnicy uświadomiłem sobie, że są rzeczy które znikają i prawdopodobnie już nigdy nie wrócą”- mówi autor pracy, Maciej Hanusek -„ Jedną z takich rzeczy jest telefon. Dziś każdy ma go w kieszeni, choć jeszcze 15 lat temu dzwoniliśmy do siebie korzystając z budek telefonicznych, umawiając się na randki, czytając przez telefon wiersze, czasem chowając się w środku przed deszczem. Ile godzin spędziliśmy na wyczekiwaniu aż telefon zadzwoni… wtedy czas nie miał znaczenia. Czasem zupełnie zatracaliśmy się w rozmowie, w historiach płynących z słuchawki, w głosie, w ciszy. Ta instalacja działa podobnie. Wchodzisz do środka i znikasz w atmosferze wyjątkowej poezji. To jest miejsce na którym zatrzymuje się czas. Tak jak zatrzymuje się podczas ważnej rozmowy – uwaga jest tylko tu i teraz.

Przez cały czas ekspozycji budki będzie ona bezpłatnie dostępna dla wszystkich chętnych. Każdy przechodzień będzie mógł wejść do środka i posłuchać przez chwilę poezji.

Projekt „Budka nietelefoniczna” jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Świdnica. Realizatorem projektu jest Fundacja Teatr Bezdomny. Za szczególne wsparcie dziękujemy Panu Wojciechowi Korycińskiemu i Pawłowi Buczmie, który pomógł nam w wyborze utworów literackich.

Miejsca prezentacji instalacji:
18.05.2016 r. – Wernisaż
Rynek (k/ Baru Kupieckiego), 58-100 Świdnica
Godz.: 18:00

25.05.2016 r. – Powitanie instalacji na Placu Pokoju
Plac pokoju, 58-100 Świdnica
+ „Spotkanie z poezją” i Turniej Jednego Wiersza ( z nagrodami!) w Baroccafe
Godz.: 18:00

03.06.2016 r. – Instalacja w przestrzeni
Plac Jana Pawła II, 58-100 Świdnica

08.06.2016 r.-15.06.2016 r. – Instalacja w przestrzeni
Plac Grunwaldzki, 58-100 Świdnica

Strona internetowa projektu: http://fundacjatb.pl/budka-nietelefoniczna/

Facebook: https://www.facebook.com/events/237185523315630/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *