Brazylijskie testowanie (FOTO)

Za piłkarzami Polonii-Stal Świdnica pierwszy sparing przed nowym sezonem. W sobotę, 21 lipca formę podopiecznych Rafała Markowskiego sprawdził wyjątkowo ciekawy rywal – złożony w większości z zawodników z Brazylii zespół FD Management Sports.

Polonia-Stal Świdnica – FD Managment Sports 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Polonia-Stal: Koziarz, Szczepaniuk, Jagieła, Salamon, Skowroński, Sowa, Białas, Kozachenko, Florian, Szuba, Osienienko, Filipczak, Kucharski, Matwiejko, Ciuba, Roman, Szczygieł, Myrta oraz 5 zawodników testowanych.

Świdniczanie przystąpili do meczu po tygodniu ciężkich treningów, a samo spotkanie miało charakter czysto rozpoznawczy. Na placu pojawiło się aż 23 zawodników (nawet juniorzy młodsi!), w tym pięciu testowanych. Grano trzy tercje po 30 minut. Spotkanie 4:1 wygrali rywale, a honorową bramkę dla Polonii-Stal zdobył Robert Myrta.

Zespół FD Management Sports to brazylijska szkółka piłkarska złożona z graczy z Ameryki Południowej, ale nie tylko, którzy marzą o zakotwiczeniu w Polsce i rozpoczęciu kariery na Starym Kontynencie.

Był to jeden z czterech testmeczów zaplanowanych przez trenera świdnickiego czwartoligowca. W odwodzie pozostają są jeszcze gry: 28.07 z Pogonią Pieszyce (Świdnica), 1.08 z Bielawianką Bielawa (miejsce do ustalenia) oraz 4.08 ze Stalą Chocianów (Świdnica). Przypomnijmy, że rozgrywki w IV lidze rozpoczną się 11 i 12 sierpnia. Na inaugurację Polonia-Stal podejmie Piasta Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *