Brawo Bartek

Trzeba wykazać się nie lada wiedzą i umiejętnościami, aby zdobyć tytuły finalisty aż w 4 konkursach przedmiotowych w zDolnyŚlązak. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości o Bartoszu Rychlu ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Do swoich edukacyjnych sukcesów Bartek dorzucił jeszcze I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym dla Ósmoklasistów, organizowanym w I LO w Świdnicy. Za udział w olimpiadach i wyjątkowe osiągnięcia Bartosz Rychel zagwarantował sobie 11 dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym do szkoły średniej.

Bartosz Rychel, został finalistą aż 4 konkursów przedmiotowych realizowanych w ramach tegorocznej edycji zDolnego Ślązaka z fizyki, historii, geografii oraz j. polskiego. Warto zauważyć, że nie każdy z uczestnik wojewódzkiego finału zdobywa tytuł finalisty- trzeba uzyskać określoną liczbę punktów, by być godnym tego zaszczytnego miana.

14 kwietnia 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Ósmoklasistów. Awansowało do niego 20 uczniów spośród 124 startujących z 15 szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po podsumowaniu punktów ze wszystkich etapów wyłoniono trójkę laureatów, a wśród nich na I miejscu w pięknym stylu uplasował się uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Grodziszczu – Bartosz Rychel. Gratulujemy sukcesu zarówno Bartkowi, jak i jego rodzicom, a także nauczycielom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *