Bożonarodzeniowa radość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie

Liczna grupa dzieci i młodzieży z koła wokalno-teatralnego ZSP w Jaroszowie zaprezentowała przed swoją publicznością i zaproszonymi gośćmi, przygotowane przez nauczycieli Małgorzatę Januś i Tomasza Dziurlę, jasełka bożonarodzeniowe pt. „Radośni kolędnicy 2015”.

Bożonarodzeniowa radość 4

W tegorocznych Jasełkach, przy świątecznej dekoracji i z bożonarodzeniową radością, wystąpili uczniowie – aktorzy i uczennice – chór anielski ze szkolnej scholi „Emaus”.

Na Jasełka i Wigilię Szkolną przybyli: Beata Jankiewicz – dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: ks. Marek Krysiak – Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, Urszula Podsiadły-Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Edwarda Mikuła – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy wraz ze swoimi współpracownikami, Bernadeta Liszka – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” w Jaroszowie, Krzysztof Kowalczyk – Przewodniczący Rady Sołeckiej wsi Jaroszów, Krystyna Lewicka – radna Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz członkowie Rady Szkoły: Adrianna Kowalczyk i Remigiusz Wołowiec.
Była to uczta duchowa, która wprowadziła nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów we właściwy nastrój Wigilii Szkolnej, która kończy okres zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną i noworoczną.

Świąteczny nastrój zapanował także w przedszkolu. Tego dnia przedszkolaki, uczniowie klas pierwszych oraz wychowawcy i pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii.

Na zakończenie Wigilii szkolnej tradycyjnie miało miejsce bardzo radosne kolędowanie. Zorganizowane było ono w formie Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Każda klasa przygotowała i wykonała jedną popularną polską kolędę lub pastorałkę. Występom uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości towarzyszyła wielka radość ze wspólnego kolędowania.

Pięknie przystrojone stoły, przedstawienie jasełkowe i wspólne kolędowanie wszystkich uczniów, nauczycieli i gości – to najbardziej podoba się nam na naszej wspólnej Wigilii szkolnej. Jest pyszne jedzenie i rodzinna atmosfera. Wszyscy wyglądają tak uroczyście i elegancko. Życzymy wszystkim uczniom tak pięknych Wigilii, jak ta organizowana w naszej jaroszowskiej szkole.

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie w składzie: Maja Angrys, Julia Hamernik, Kacper Hucał, Aleksander Kowalski, Bartosz Krupczak, Dariusz Liszcz, Fabian Miś, Justyna Redlica, Michał Redlica, Angelika Siewiera, Julia Soroka, Krzysztof Supranowicz, Milena Wićko, Karolina Zadykowicz, Martyna Zając, Hanna Zięba, której opiekunem jest Katarzyna Niedźwiedzka.

Bożonarodzeniowa radość 2

Bożonarodzeniowa radość 3

Bożonarodzeniowa radość 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *