Boksowali na Barbórkę

Troje reprezentantów Boks Polonii Świdnica wystartowało w Turnieju Barbórkowym w Wałbrzychu. W hotelu Maria, w sobotę, 9 grudnia widzowie obejrzeli dziewiętnaście walk kobiet i mężczyzn.

Na starcie imprezy zorganizowanej przez Kaczor Team Boks zameldowali się zawodnicy i zawodniczki z Wałbrzycha, Świdnicy, Dzierżoniowa, Krakowa, Oleśnicy, Kobierzyc Lwówka Śląskiego i Gorzowa Wielkopolskiego. Najlepszą walką był pojedynek Rojek vs Peliński. Adam Peliński (Kaczor Boks Team) wygrał i został zawodnikiem turnieju. Zawodniczką turnieju ogłoszono Magdalenę Sochowicz (Polonia Świdnica), któar ze swoją rywalką rozprawiła się przed czasem. Wygrał też Kamil Guźliński. Porażką, ale po zaciętej walce zakończył się pojedynek trzeciego polonisty – Daniela Mizery. Werdykt wzbudził sporo emocji – zdaniem wielu obserwatorów był kontrowersyjny. Opiekunami bokserów Polonii byli Mariusz Kuc i Mirosław Trreczyński.

Podczas zawodów wręczono wiele podziękowań i wyróżnień. Jedno z nich trafiło do trenera Zenona Kaczora, który otrzymał specjalny puchar za wieloletnią pracę dla polskiego boksu.
Gościem gali był m.in. wicewojewoda Kamil Zieliński, który objął patronatem wydarzenie.
Był również efektowny pokaz zapaśników z Zagłębia Wałbrzych oraz klubu Master Fight Club (Muai Thai).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *