Bokserska uczta w Galerii Świdnickiej

Za nami jedenasta edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Impreza poświęcona pamięci Wiesława Rudkowskiego odbyła się w miniony weekend w Galerii Świdnickiej. Były emocje nie tylko sportowe, bo dodatkowo środowisko bokserów wspomogło rehabilitację i leczenie 32-letniego świdniczanina Artura Klai.

W zawodach wystartowało blisko 60 zawodników i zawodniczek z Polski, Anglii, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Czech. Walczono w kategoriach młodzieżowych i seniorów, ponadto odbyły się dwie walki w formule K1 z udziałem mistrza świata juniorów Patryka Szparniaka oraz Dawida Ożóga z Fighter Kaczmarek&Grodowski Team. Ten pierwszy pewnie wygrał swoją walkę, drugi zremisował. Bokserska Polonia wystawiła do ringu pięściarzy. Swoje walki wygrali: Anna Ghulyan, Oliwier Kuliński, Magdalena Sochowicz, Kamil Guźliński. Przegrali Kamil Skowroński i Benjamin Sierpowski, zaś pojedynek z udziałem Damiana Wisa zakończył się remisem.

Absolutnie najlepszym pojedynkiem turnieju była sobotnia walka mistrza Anglii z mistrzem Ukrainy. W znakomitym stylu zwyciężył Anglik, ale zawodnik z Ukrainy również zasłużył na duże słowa uznania – mówi Ryszard Pycz, prezes Boks Polonii Świdnica. Anglik wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju, Ghulyan najlepszą zawodniczką, Kuliński najlepszym zawodnikiem gospodarzy, a nagroda drużynowa powędrowała na konto ekipy z Lwowa.

W części artystycznej zaprezentowali się akrobaci świdnickiej Polonii i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

W trakcie turnieju odbyły się zbiórka pieniędzy oraz licytacje pamiątek sportowych. W tę część wydarzenia zaangażowała się Fundacja Łączy Nas Football. W sobotę za 400 złotych sprzedano brązowy medal z Olimpiady w Seulu z 1988 roku Janusza Zarankiewicza, zaś za 300 złotych nabywcę znalazła koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Jakuba Błaszczykowskiego. W sumie zebrano 2790 złotych. Pieniądze zasiliły konto Artura Klai, 32-letniego mieszkańca Świdnicy. Artur urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma problemy z poruszaniem się, ale nie przeszkadza mu to w aktywnym i samodzielnym życiem. – Cieszymy się, że środowisko bokserskie i kibice, mogli pomóc Arturowi podkreśla Mariusz Kuc, trener młodych pięściarzy Polonii, a zarazem radny Rady Miejskiej w Świdnicy.

Wokół ringu w Świdnicy pojawiło się wiele bokserskich znakomitości. Gościem specjalnym był dwukrotny medalista olimpijski Marian Kasprzyk. Warto też odnotować wizytę Anny Rudkowskiej – wdowy po patronie świdnickiej imprezy.

Ceremonię otwarcia zaszczyciła swoją obecnością prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, pod której honorowym patronatem obywały się zawody oraz jej zastępca Szymon Chojnowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *