Bogusław Mec nie żyje

interiamec

interiamecW wieku 65 lat zmarł Bogusław Mec, jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy lat 70., znany z takich przebojów, jak „Jej portret”, „Na pozór” i „Mały biały pies”.

W wieku 65 lat zmarł Bogusław Mec, jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy lat 70., znany z takich przebojów, jak „Jej portret”, „Na pozór” i „Mały biały pies”.interiamec

Bogusław Mec – piosenkarz, kompozytor, artysta plastyk – od 2001 roku walczył z białaczką. Kilkakrotnie wydawało się, że pokonał chorobę. Wokalista zmarł w niedzielę (11 marca) rano w szpitalu,Urodził się w Tomaszowie Mazowieckim 21 stycznia 1947 roku, był absolwentem łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych.Na muzycznej scenie zadebiutował w 1970 roku na łódzkiej giełdzie piosenki. Za utwór „Obłąkany kataryniarz” otrzymał tam nagrodę główną i nagrodę publiczności. Rok później wygrał ponownie wykonując „To nie był sen”. Wielokrotnie występował na festiwalu piosenki polskiej w Opolu – w 1971 r. wygrał konkurs Debiuty, potem zwyciężył w konkursie głównym z przebojem „Jej portret”.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *