Blankiet zamiast bukietów

tulipany

tulipanyWiosna w pełni. Nic tak nie cieszy jak piękne kwiecie. Wrażliwy na piękno przyrody okazał się 40-latek ze Świdnicy, który nocą zaopatrywał się w tulipany rosnące na skwerze przy placu Lecha Kaczyńskiego. Kwiaty okazały się dla niego bardzo drogie.

Wiosna w pełni. Nic tak nie cieszy jak piękne kwiecie. Wrażliwy na piękno przyrody okazał się 40-latek ze Świdnicy, który nocą zaopatrywał się w tulipany rosnące na skwerze przy placu Lecha Kaczyńskiego. Kwiaty okazały się dla niego bardzo drogie. tulipany

Mężczyzna zerwał sześć tulipanów. Na swoje nieszczęście nie umknęło to uwadze strażników miejskich, którzy zatrzymali złodzieja i ukarali go mandatem w wysokości 200 złotych. Tym samym jeden tulipan kosztował 40-latka ponad 30 złotych… – Niestety co roku powtarzają się sytuacje z kradzieżami bądź też niszczeniem tulipanów, które tak pięknie zdobią nasze skwery, place i ronda – komentuje Marek Fiłonowicz z Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Świdnicy przypomina, że za takie wykroczenia grozi kara grzywny do 500 zł w postępowaniu mandatowym oraz do 5000 zł., gdy sprawa trafi przed oblicze sądu rejonowego. – Przy tej okazji ostrzegamy wszystkich, których kuszą darmowe kwiaty, że wszystkie miejsca gdzie występują nasadzenia, monitorowane są przez straż miejską. Apelujemy również do mieszkańców by nie byli bierni i jak tylko będą świadkami podobnych zdarzeń, niech niezwłocznie powiadamiają straż miejską czy też policję dzwoniąc na alarmowe, bezpłatne numery 986 i 997 – zaznacza Fiłonowicz.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *