Biskup spotkał się z dziennikarzami (FOTO)

– Z mediami trzeba dobrze żyć, trzeba z nimi trzymać, bo od nich wiele zależy. Jesteście powołani do tego, aby być promotorami prawdy, dobra i piękna – mówił biskup świdnicki Ignacy Dec 8 stycznia podczas dorocznego spotkania organizowanego dla przedstawicieli świata mediów z terenu diecezji świdnickiej.

Coroczną tradycją jest spotkanie przedstawicieli mediów świeckich i katolickich działających na terenie diecezji świdnickiej z biskupem Ignacym Decem.

Tym razem spotkanie noworoczno-opłatkowe odbyło się w poniedziałek, 8 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym. Rozpoczęło się modlitwą w kaplicy seminaryjnej. – To już ósma edycja naszego spotkania. Cieszę się z każdej osoby, która tu przybyła i dziękuję Wam za to, że tu jesteście. Dziękuję za obecność, bo to pierwszy dar, jaki składamy osobie, która nasz zaprasza – mówił biskup świdnicki Ignacy Dec.

Spotkanie dziennikarzy świeckich i katolickich mediów odbywa się co roku zaraz po 1 stycznia. W tym roku w Wyższym Seminarium Duchownym zgromadziło ono dziesiątki dziennikarzy, którzy pracują w mediach działających na terenie całej diecezji.

To była dobra okazja do tego, aby podsumować miniony rok i złożyć sobie życzenia na najbliższy. – Życzę Wam, abyście wyzbyli się strachu i przestali się bać. Dziennikarstwo to powołanie, a dziennikarze to ludzie powołani do przekazu słowa i informacji – mówił dalej biskup, ale zaznaczył, że chodzi o przekaz prawdziwy. – Jako dziennikarze macie obowiązek zapoznawać się z faktami, ustalać prawdę. Chodzi o to, aby nie zakłamywać rzeczywistości i historii. Nie warto prawdy sprzedawać. Trzeba się kierować dobrze ukształtowanym sumieniem.

Nie zabrakło wspólnego kolędowania, przełamania się opłatkiem oraz występu artystycznego i poczęstunku. Wszystko po to, aby zacieśniać dobre relacje oraz umocnić nas wszystkich w służbie dla innych.

Tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Wiadomości Świdnickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *