Bilety znikną z kiosków

bilet

biletWROCŁAW. W czerwcu z tysiąca wrocławskich sklepów, saloników prasowych i kiosków znikną bilety jednorazowe i czasowe.

W czerwcu z tysiąca wrocławskich sklepów, saloników prasowych i kiosków znikną bilety jednorazowe i czasowe. Miasto wypowiedziało umowy ich dystrybutorom. Nową sieć sprzedaży ma stworzyć Mennica Polska, ale na razie jest ona bardzo dziurawa.

bilet

Pasażerowie od 6 czerwca będą mieć problem z kupnem papierowych biletów w kioskach. W całym mieście przejazdówki tego typu dostępne będą zaledwie w około 160 punktach. Tylko z tyloma kioskarzami zdołała podpisać umowy Mennica, która od przyszłego miesiąca ma rozprowadzać już wszystkie rodzaje biletów MPK we Wrocławiu. Najpierw przejęła sprzedaż okresowych, teraz przyszła kolej na jednorazowe i czasowe. Obecna sieć sprzedaży biletów, która liczy tysiąc punktów, przestanie istnieć. Miasto wypowiedziało umowy wszystkim swoim dystrybutorom, w tym takim potentatom na rynku, jak Ruch, Kolporter czy Poczta Polska. – Negocjujemy z nimi, by również dla nas prowadzili sprzedaż biletów papierowych – zapewnia Michał Zalewski, dyrektor działu systemów miejskich w Mennicy. Nie wiadomo jednak, czy do 6 czerwca firmie uda się podpisać jakiekolwiek umowy.

– Prowadzimy z Mennicą rozmowy na temat sprzedaży biletów. Jednak do tej pory nie mamy jeszcze żadnych informacji, co będzie z biletami papierowymi – mówi Grzegorz Maciągowski z firmy Kolporter, która ma we Wrocławiu 150 punktów z biletami. – Nie wiemy w związku z tym, czy będziemy je sprzedawać oraz na jakich warunkach.

 

Źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *