Bilet przez komórkę

Od początku lipca bilet okresowy na przejazdy komunikacją miejską można zakupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej zbiletem.pl.

Dzięki nawiązaniu współpracy z portalem zbiletem.pl każdy będzie mógł nabyć dowolny bilet okresowy na przejazdy komunikacją miejską za pośrednictwem specjalnego oprogramowania. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, zalogować się do systemu, wybrać miasto (Świdnica) i dokonać zakupu wybranego biletu. – Cały proces jest wygodny i prosty w obsłudze. W ten sposób unikniesz stania w kolejkach za biletem miesięcznym, wakacyjnym czy 14-dniowym – zapewniają urzędnicy.

Wraz ze zmianą taboru MPK modernizacji ulega także infrastruktura przystankowa. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy zakupił 4 nowe wiaty, które usytuowano na ul. Riedla, Przyjaźni i dwie na ul. Kopernika. Jednocześnie powstały nowe przystanki na ul. Odnowiciela oraz na ul. G. Andersa. Ich celem jest usprawnienie ruchu z północną częścią osiedla Zawiszów i zapewnienie komunikacji przy żłobku miejskim. Ponadto zakupiono 14 nowych gablot rozkładowych. Mają poprawić nie tylko estetykę, ale głównie przyczynić się do uzyskania dodatkowej przestrzeni do eksponowania rozkładów jazdy oraz informacji pasażerskiej i ogłoszeń komunikacji miejskiej. Łączny koszt przeprowadzonej modernizacji infrastruktury przystankowej wyniósł 148.065 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *