Bijemy rekord. Świdnica na rowery!

Wspólne kręcenie rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jedzie na rowerze trenażerowym, rajd rowerowy po Świdnicy, rowerowy piknik rodzinny z pokazami treningów fitness z mnóstwem konkursów z nagrodami, uroczyste wręczenie roweru w ramach akcji Rower Pomaga i podziękowań dla rowerzystów, którzy pokonali najwięcej kilometrów wpisując cel „Jeżdżę dla Świdnicy” – to tylko niewielka część atrakcji, w których będzie można wziąć udział w ramach wydarzenia „Świdnica na Rowery”, jakie odbędzie się w weekend 18-19 czerwca br. pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Beaty Moskal-Słaniewskiej.

na_rowery_fb

Wykręć z nami rekord Świdnicy!

W sobotę, 18 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich do Galerii Świdnickiej, w której będzie ustanawiany rekord Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym. Kręcenie zakończy się w niedzielę, 19 czerwca o godz. 10.00. Dla najmłodszych zostały przygotowane animacje. W ustanawianiu rekordu wezmą udział zaproszeni goście, profesjonalni kolarze, uczniowie LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy oraz wszystkie chętnie dorosłe osoby, które zapoznają się z regulaminem wydarzenia i odpowiednio wcześnie zgłoszą w nim czyny udział wypełniając specjalny formularz rejestracyjny – dostępny pod następującym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/1bJWDhF42SiqnxHmSwoImHujCA3zNFbJ8-02B7_ooTMU/viewform

Wykręcanie rekordu na rowerach stacjonarnych będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30, 60 minut.

org rowery mapa rowery

Rajd rowerowy i piknik na OSiR-ze

W niedzielę, 19 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego wyruszy przez Świdnicę rajd rowerowy. Uczestnicy rajdu pokonają dystans około 8 km w asyście Policji i Straży Miejskiej. Finalnym punktem rekreacyjnej przejażdżki przez nasze miasto – do której zachęcamy także rodziny z dziećmi – będzie dojazd na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam, na wszystkich – małych i dużych rowerzystów, a także mieszkańców, którzy nie jeżdżą na rowerze, a są fanami zdrowego stylu życia lub chcą zmienić swoje życie na zdrowsze – zostanie zorganizowany rodzinny piknik. W jego programie znajdują się pokazy i wspólne treningi fitness: (dla uczestników zalecany strój sportowy) STEP, TRENING CROSSFITOWY, ATAK NA BRZUCH, TABATA, PILOXING, ZUMBA, miasteczko sportowe dla dzieci, rowerowy tor przeszkód, prezentacje sprzętu rowerowego, znakowanie rowerów, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny, grill), wyróżnienie uczestników akcji „Rower Pomaga” i wręczenie roweru dla dziecka oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie smacznych, zdrowych oraz darmowych przekąsek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *