Biegowy weekend za nami (FOTO)

Za nami niezwykle aktywny weekend. Sobota należała do dzieci, które stanęły w szranki najeżonego trudnościami Biegu Małego Gladiatora – Matex Łazienka dla Ciebie. W niedzielę natomiast biegali i mali i duzi, a wszystko z charytatywnym akcentem w ramach III Biegu Charytatywnego Budzik w PiDżamie Electrolux!

Areną Biegu Małego Gladiatora był teren wokół Bosmanatu. Na starcie stawiło się ponad 300 dzieci. Czekała na nich trasa z błotem, wodą, przeszkodami i dostosowanymi do możliwości ciężarami. Zmaganiom towarzyszył wielki festyn z mnóstwem atrakcji. prezentacje łazienek, kotłów gazowych i pomp ciepła, kotłów stałopalnych na pellet, przygotowanymi przez firmę MATEX oraz jej partnerów. Organizatorami wydarzenia były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, firma Matex. Trasę wybuduje i zawody przeprowadzi Stowarzyszenie Anngells Run. W organizację imprezy zaangażowana jest również Świdnicka Grupa Biegowa.

Bieg Budzika połączony w wielkim festynem rodzinnym odbył się przy hali Zawiszów oraz w parku Strzelnica. Organizatorzy przygotowali biegi dla dzieci i i młodzieży, dorosłych oraz miłośników nordic walkingu. Na starcie głównego biegu zameldowało się blisko 200 uczestników. Część przyodziana była w barwne pidżamy. Wyniki nie były najważniejsze, ale odnotujmy, że linię mety jako pierwszy wśród panów przekroczył Bartłomiej Wojsław, a wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Sonia Rozumkiewicz.

Dochód festynu oraz towarzyszących mu atrakcji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dwójki dzieci – Julii i Gracjana. Organizatorzy zebrali ponad 10 tysięcy złotych. Organizatorami tego wydarzenia były: KB Hermes Świdnica, Biegowa Świdnica, Wolo Tigers i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *