Biegowe otwarcie sezonu (FOTO)

Znakomita pogoda, świetna atmosfera i moc atrakcji. Za nami otwarcie biegowego sezonu w Świdnicy. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA ściągnął na trasy wokół hali im. Haliny Aszkiełowicz ponad 600 uczestników – dorosłych i dzieci.

Impreza odbyła się w niedzielę, 12 stycznia. Ma dzieci czekały biegi na dystansach od 100 metrów do 2 kilometrów, dorośli natomiast mierzyli się z trasą o długości 5 i 10 kilometrów. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Na dzieci czekała strefa sportowo-edukacyjno-zabawowa, starsi wzięli udział w losowaniu nagród, w której głównym fantem była kuchenka ufundowana przez firmę Electrolux. Nie zabrakło też akcentów charytatywnych. Wpisowe z biegów dziecięcych przekazane zostało na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Ten sam cel zasiliły też fundusze z kawiarenki.

W biegu głównym na dystansie 10 km triumfowali: Jak Kaczor – 00:36:07, przed Łukaszem Wawrzyniakiem – 00:36:25 i Łukaszem Kozłowskim – 00:36:37 wśród panów oraz Małgorzata Moczulska – 00:41:66, przed Katrzyną Budziszewską – 00:42:50 i Edytą Gardecką – 00:43:06 wśród pań.

na dystansie 5 km najlepsi okazali się: Rafał Bardziński (00:16:56), przed Bartłomiejem Wojsławem – 00:17:53 i Pawłem Białkiem – 00:18:12 wśród panów oraz Paulina Szarzyńska – 00:19:12, przed Danutą Piskorowską – 00:20:07 i Sonią Rozumkiewicz – 00:20:47 wśród pań.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i atrakcyjne pakiety startowe, w skład którego weszła między innymi efektowna czapka. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe. W otwarciu biegu oraz dekoracji brali udział: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, zastępca prezydent Jerzy Żądło, zastępca starosty świdnickiego, Zygmunt Worsa, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz, przedstawiciele firmy ZUPBADURA – sponsora tytularnego biegu, Tadeusz Badura i Marta Olejkiewicz, prezes Świdnickiej Grupy Biegowej, Jacek Gołębiewski. ę

Organizatorami wydarzenia były: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *