Biegiem w Nowy Rok (FOTO)

bieg 26

bieg 26Aż 223 osoby, o siedem więcej niż przed rokiem wystartowało w Biegu Noworocznym, tradycyjnie pierwszej masowej imprezie organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

 

Aż 223 osoby, o siedem więcej niż przed rokiem wystartowało w Biegu Noworocznym, tradycyjnie pierwszej masowej imprezie organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Ze względu na remont Parku Centralnego bieg wyjątkowo odbył się na terenach OSiR-u przy ulicy Śląskiej. Na starcie zameldowały się całe rodziny. Przeważali mieszkańcy Świdnicy, ale na starcie pojawili się biegacze z całego Dolnego Śląska.

Długość tras wytyczonych alejkami była dostosowana do wieku uczestników. Na najmłodsze skrzaty (przedszkolaki i młodsze) czekał dystans 100 metrów. Seniorzy i oldboje musieli się zmierzyć z trasą długości 4 kilometrów.bieg 26

W najdłuższych biegach wśród panów triumfował Krzysztof Pałkiewicz (Świdnica) przed Mariuszem Znojkiem (Oława) i Pawłem Rozumkiewiczem (Nowa Ruda). Wśród pań równych sobie nie miała świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska. Druga była Brygida Szymańska ze Strzegomia, a trzecia Ksenia Rozumkiewicz (Świdnica).

Najmłodszą uczestniczką Biegu Noworocznego okazała się licząca nieco ponad rok Hania Bobrowska, natomiast najstarszym biegaczem był Józef Żuk, który w tym roku będzie świętował 75 urodziny.

Na pierwszych dwustu zapisanych uczestników czekały pamiątkowe koszulki. Nagrody, statuetki, medale, dyplomy przewidziano dla najlepszych trzech zawodników każdej kategorii. Zwycięzców honorował Edmund Frączak, dyrektor OSiR-u.

(ram), foto Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/150118bieg{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *