Biegiem po Świdnicy

Jak szybko można wjechać windą na wieżę ratuszową? Jak w języku niemieckim czy angielskim wskazać drogę do wybranego celu? Co wyróżnia poszczególne świdnickie kamienice? Z takimi pytaniami i problemami 15 czerwca mierzyła się młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy podczas VII Gry Miejskiej „Bieg po Świdnicy”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych kształcący się w kierunku hotelarskim, gastronomicznym i turystycznym. Mając do dyspozycji mapy i książeczki z zadaniami odkrywali tajemnice Świdnicy. Docierając do trzech punktów kontrolnych, zlokalizowanych na pl. Grunwaldzkim, pl. Św. Małgorzaty i pod Kościołem Pokoju, uczestnicy gry rozwiązywali zadania-niespodzianki i otrzymywali polecenia w języku angielskim i niemieckim. Poza tym wykonywali polecenia z użyciem aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych. Jednym z ciekawszych zadań było zebranie kolekcji pieczątek turystycznych.

Impreza pokazała, jak ważna jest znajomość miasta w którym mieszkamy, uczymy się czy pracujemy. Codziennie zmierzając do domu czy szkoły nie zwracamy uwagi na piękno, które nas otacza.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w auli Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

I miejsce: Weronika Rękawiecka, Anna Ampanowicz, Sandra Słowik (64,5p)

II miejsce: Nicole Białous, Weronika Bieszczad (62,5)

III miejsce: Magdalena Frajny, Zuzanna Mision (62) 1ht

IV miejsce: Kamila Przybylska, Igor Dąbrowski, Kyrył Poludniew (59,5)

V miejsce: Natalia Misztela, Alicja Wawrzyniak (59)

Najpiękniejsze zdjęcie: Aleksandra Kaczorowska 1g

Nagrody w postaci voucherów i upominków zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miasta Świdnicy, Kino Cinema 3D, Restaurację „Gra Smaków”, „Choice Chocolade & Ice Cream” i Pizzerię „Przesiadka”.

Konkurs zorganizował pan Łukasz Soboczyński we współpracy z panią Bożeną Domagałą, Małgorzatą Tomczyk i uczennicami klasy 3T (Ola, Natalia, Sandra, Sabina, Paulina i Monika). Podziękowania należą się również panu Marcinowi Niemczykowi i pani Izabeli Piętce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *