Biegiem dla Mileny!

Już 25 czerwca o godzinie 11.00 w Pożarzysku, gmina Żarów, będzie miał miejsce wyjątkowy trening charytatywny, w którym do wygrania będzie zmywarka ufundowana przez firmę Electrolux. 

Cel jest prosty, zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Mileny Janowicz, u której w roku 2016 zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Milenka walczy dzielnie i nie poddaje się. Przeszła już operację głowy, cztery cykle chemioterapii wstępnej, sześć tygodni radioterapii, a przed nią jeszcze rok chemii podtrzymującej.

Mam na imię Milena i opowiem Wam o mojej dziwnej przygodzie. Pewnego dnia głowa bolała mnie jeszcze bardziej niż zwykle i rodzice pojechali ze mną do szpitala, żeby mądrzy lekarze przepisali na ten ból jakiś lepszy syropek. Śmialiśmy się jak zawsze a mama sprzeczała się ze mną, że tym razem nie będzie lodów w nagrodę. Wiedziałam, że i tak będą. Po badaniu zrobiło się strasznie cicho, tata gdzieś wyszedł a mama… mama bardzo spoważniała. Powiedziała, że czeka mnie wycieczka do stolicy. Ucieszyłam się, bo nigdy nie byłam w Warszawie, ale mama się nie cieszyła i chyba czymś ją w tym szpitalu zarazili, bo oczy zrobiły jej się takie strasznie czerwone. Wycieczka nie była fajna. Pojechaliśmy do szpitala. Pan doktor powiedział w mojej głowie zagnieździł się robaczek, którego trzeba stamtąd wygonić. Później dostałam zastrzyk a jak się obudziłam to nic już nie było takie samo, jak wcześniej. Nie mogłam już rysować, bo moje ręce w ogóle mnie nie słuchały, nie mogłam mówić, chodzić… Dzisiaj jest już lepiej, ale dalej bardzo tęsknię za szkołą, za moją Panią i przyjaciółkami: Emilką i Oliwką. A i jeszcze jedno. Ten robaczek ma bardzo śmieszną nazwę: nowotwór złośliwy wieku dziecięcego medulloblastoma… Trudno wymówić? Jeszcze trudniej wyleczyć – opowiada 9-letnia Milenka.

Na boisko w Pożarzysku zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca o godzinie 11.00. Do pokonania biegacze będą mieli dystans 5 i 10 km. Udział w treningu jest płatny i wynosi jedynie 20 złotych. Cały dochód z charytatywnego treningu zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację Mileny. Dzięki tej pomocy będzie mogła nadal cieszyć się dzieciństwem. W „pakiecie startowym” organizatorzy gwarantują kiełbaskę dla każdego uczestnika i moc dobrej zabawy w szczytnym celu. Oprócz treningu sporo atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych, a wśród nagród bilety do kina Cinema3D, wejściówki na żarowską pływalnię, drewniane wieszaki na medale wykonane przez „Pracownię Stylu”, talony do sklepu Decathlon, a główną nagrodą będzie zmywarka firmy Electrolux.

Do wspólnej akcji zapraszają rada sołecka, sołtys wsi Pożarzysko, amatorska grupa sportowa Żarów Biega oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *