Bieg w hołdzie Wyklętym (FOTO)

bieg 06

bieg 06273 osoby wystartowały w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który w niedzielne południe odbył się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. W sumie 81 miast w Polsce oddało w ten sposób hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1945-1963.


273 osoby wystartowały w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który w niedzielne południe odbył się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. W sumie 81 miast w Polsce oddało w ten sposób hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1945-1963.

Do pokonania były 1963 metry. Dystans nie był przypadkowy. Ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak „Lalek” zginął w walce 21 października 1963 roku.bieg 06

Uczestnicy biegu otrzymali pakiet upominków – koszulkę, medal i broszury poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Mogli też posilić się grochówką i napić herbaty. Biegowi towarzyszyły występy artystyczne młodzieży z MDK-u i IV LO w Świdnicy. Pokazali się też kibice Polonii Świdnica, którzy zatroszczyli się o efektowną oprawę pirotechniczną. Przed startem biegu głos zabrali opiekun środowisk kombatanckich Tadeusz Grabowski Bogdan Zdrojewski, prezes świdnickiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych i Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

(ram), foto Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/150301bieg{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *