Bialo-zieloni przed pierwszym sparingiem

polonia 04

Występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna FC Wrocław Academy sprawdzi formę Polonii-Stali Świdnica na starcie okresu przygotowawczego. Świdniczanie pierwszy sparing rozegrają w środę, 27 stycznia o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej. W składzie biało-zielonych pojawią testowani zawodnicy oraz najzdolniejsi juniorzy.

polonia 04

Drużyna trenera Piotra Bolkowskiego trenuje cztery razy w tygodniu. Na razie to przede wszystkim nielubiana przez zawodników praca nad siłą i wytrzymałością. Bez solidnie naładowanych akumulatorów nie zbuduje się jednak formy, a ta wiosną musi być wysoka, bo zespół czeka trudna batalia o utrzymanie w III lidze. – Teraz, gdy rozpoczną się sparingi do treningów dojdą kolejne jednostki – meczowe – tłumaczy Mateusz Dzień vel Rakoczy, dyrektor Polonii-Stali.

Po środowym meczu z juniorami FC Wrocław Academy, w sobotę (godz. 11.45, stadion OSiR) biało-zieloni zmierzą się z czołową drużyną IV ligi – Sokołem Wielka Lipa. Te mecz e będą szczególnie ważne dla graczy przebywających w Świdnicy na testach. – Przyglądamy się czterem-pięciu zawodnikom. To przede wszystkim młodzieżowcy, gracze ofensywni. Pierwsze sparingi na pewno pomogą w ocenie ich przydatności do drużyny – mówi Rakoczy.

Nieco w cieniu pierwszej drużyny, w tym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie występująca w klasie okręgowej drużyna rezerw. Zespół nadal będzie prowadził Jacek Filipczak. Pierwszy sparing 6 lub 7 lutego z Karoliną Jaworzyna.

Pierwszy mecz o punkty później!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zadecydował o zmianie terminu rozegrania zaległych meczów z rundy jesiennej, w tym spotkania Budowlani Lubsko – Polonia-Stal Świdnica. Mecze pierwotnie planowane na 5 marca przełożono na 3 maja. Tym samym pierwszy mecz o punkty świdniczanie rozegrają 12 marca. Na własnym stadionie podejmą Ślęzę Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *