Biało-czerwone święto (FOTO)

foto 04

foto 04Kilka tysięcy biało-czerwonych flag i balonów rozdano dzisiaj świdniczanom w Rynku. Dzień Flagi RP świętowano kolorowym happeningiem i konkursami dla najmłodszych.

Kilka tysięcy biało-czerwonych flag i balonów rozdano dzisiaj świdniczanom w Rynku. Dzień Flagi RP świętowano kolorowym happeningiem i konkursami dla najmłodszych.

Zabawy odbywały się od godziny 11.00. Na centralny plac w mieście przyszły całe rodziny. Najwięcej atrakcji czekało na dzieci. Układały puzzle, malowały kredą, brały udział w łamigłówkach. – Najwięcej pracy mieliśmy około godziny 12.00. Przez pewien czas nasze stoisko było oblegane przez ponad setke dzieci – opowiada animatorka Iwona Woźniak.foto 04

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone między świętami: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 Maja. Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej święto, wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodzonego w tym samym dniu Światowego Dnia Polonii.

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150502flaga{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *