Bezpłatne porady w sądzie i prokuraturze

Od 19 do 25 lutego obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady będą udzielane m.in. w sądzie i prokuraturze.

Sąd Rejonowy w Świdnicy poinformował redakcję, że dołączył do akcji. – W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sądzie Rejonowym w Świdnicy od 19 do 23 lutego w godz. 9.00 – 15.00, w budynku przy ul. Okulickiego 2-4, III piętro, zostały zorganizowane dyżury kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych, u których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad – zapewnia Arkadiusz Rodziewicz, prezes Sądu Rejonowego w Świdnicy.

Bezpłatne porady będą udzielane również w świdnickiej prokuraturze. – W dniach od 19 do 23 lutego w godzinach urzędowania od 7.30 do 15.30 w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2 prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Świdnicy będą przyjmować pokrzywdzonych w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” – poinformował redakcję Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy i dodał: – Ponadto 21 lutego w godzinach od 10.00 do 12.00 dodatkowy dyżur będzie pełnić Kierownik Działu Dochodzeniowo-Śledczego prokurator Donata Kalaman-Smoleń w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Franciszkańskiej 7 w Świdnicy.

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na uprawnienia pokrzywdzonych, wynikające z ustawy o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych.

Wszystkie porady w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw będą udzielane bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *