Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej (FOTO)

Szeroka gama bezpłatnych badań, dostępność specjalistów, a do tego masaże relaksacyjne i porady żywieniowe – to wszystko sprawiło, że do Galerii Świdnickiej przybyły tłumy mieszkańców powiatu świdnickiego.

badania galeria 1

Akcja „Nasze zdrowie” została zorganizowana już po raz kolejny przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy i Galerię Świdnicką.

Odbyła się ona w sobotę, 9 kwietnia. Przez pięć godzin chętni mogli wykonać takie badania jak: USG tarczycy, badanie ucha środkowego, spirometria, badanie poziomu cholesterolu, cukru we krwi, wzroku i ciśnienia tętniczego. Nie zabrakło też porad dietetyka wraz z pomiarem składu ciała oraz wykrywanie wad postawy.

Wszyscy mieszańcy Świdnicy mieli możliwość zbadania swojego stanu zdrowia zupełnie za darmo. – To dobrze, że po raz kolejny mogę się bezpłatnie przebadać i to w dodatku w jednym miejscu. Profilaktyka jest ważna i trzeba sprawdzać stan swojego zdrowia przynajmniej raz do roku. Do lekarzy są ogromne kolejki, państwowo trudno jest się dodzwonić, a prywatnie takie badania sporo kosztują – przyznaje pani Janina, która ustawiła się w kolejce do USG tarczycy.

W tym roku podczas akcji „Nasze zdrowie” przygotowano też prezentację masażu relaksacyjnego twarzy i dłoni, pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz porady żywieniowe. Ciekawostką były badania z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie otoczenia oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Realizatorami przedsięwzięcia byli:

Zespół Usług Medycznych „Medyk”, Centrum Usług Medycznych „Eskulap”, Audio-Care Aparaty Słuchowe, NZOZ Stacja Opieki Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej „Caritas” Diecezji Świdnickiej, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Gabinet Dietetyczny „Dietaminka”, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

tekst i foto (BFG)

badania galeria 1 badania galeria 2 badania galeria 3 badania galeria 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *