Bezpieczny Internet

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Zespół Szkół w Strzegomiu już po raz VI uczestniczył aktywnie w akcji.

W tym roku podczas zajęć lekcyjnych Paweł Oleszko przypominał: „Bezpieczeństwo w sieci – jak uniknąć internetowych zagrożeń?”, a biblioteka szkolna rozesłała informacje do każdego ucznia z pakietu edukacyjnego przygotowanego przez organizatora. Monika Kozłowska zadbała natomiast o rozesłanie zaproszeń na konferencje do kadry nauczycielskiej i rodziców. 

Pandemia rzuciła nam rękawicę, wymuszając na nas zmianę sposobu działania. Podjęliśmy to wyzwanie i w tym roku działamy w stu procentach zdalnie – mówią organizatorzy przedsięwzięcia,  którzy podkreślają, że najważniejsze jest, by wspólnie pracować nad podniesieniem świadomości jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Dlatego i w tegorocznym DBI uczennice Zespołu Szkół Karina Matyszkiewicz (2EGp) i Wiktoria Piwowarska (2EGp) pod opieką Małgorzaty Kossak przygotowały scenariusz spotkania online. Projekt rozpoczęto realizować trzy tygodnie wcześniej. Ich zadaniem było w sposób atrakcyjny przedstawić najważniejsze kwestie bezpieczeństwa. Przeniosły wiec dzieci do magicznej krainy, gdzie mieszkają Asy Internetu. Jednak by postacie magiczne chciały się ukazać, trzeba było rozwiązać przygotowane przez prowadzących zadnia.

Zabawa z przedszkolakami trwała przez cały dzień. Grupy się zmieniały i zawsze radośnie witały naszą drużynę a zadania z dużym entuzjazmem były wykonywane. Dzięki łączom internetowym oraz zaangażowaniu, pracowników przedszkoli i dzieci cała akcja sprawiła wszystkim ogromną radość.

Dziękujemy za współprace wszystkim pracownikom Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 4, Przedszkola w Jaroszowie, a szczególnie Klaudii Rucińskiej, Ewie Kular-Michaluk i Justynie Mirowicz. Wspaniale, że wspólnie odmieniamy tą naszą codzienność przykomputerową w ciekawe wydarzenie, a trudne wyzwanie przekuwamy we wspaniałą zabawę – mówią organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *