Bezpieczny dom – masz to jak w banku

bezpiecznydomCzy warto ubezpieczać dom lub mieszkanie? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy właściciel mieszkania, garażu lub budynku gospodarczego. Zazwyczaj wydaje nam się, że w naszym domu nic nie może się stać, czujemy się w nim tak bezpiecznie, jak nigdzie. Jest to jednak wrażenie bardzo złudne. Przeprowadźmy więc dokładny bilans zysków oraz strat i zdecydujmy się na właściwy produkt, który zagwarantuje nam spokój. Czy warto ubezpieczać dom lub mieszkanie? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy właściciel mieszkania, garażu lub budynku gospodarczego. Zazwyczaj wydaje nam się, że w naszym domu nic nie może się stać, czujemy się w nim tak bezpiecznie, jak nigdzie. Jest to jednak wrażenie bardzo złudne. Przeprowadźmy więc dokładny bilans zysków oraz strat i zdecydujmy się na właściwy produkt, który zagwarantuje nam spokój.

 

Dla większości z nas mieszkanie lub dom to największa i najważniejsza inwestycja. Zbudowana lub kupiona, często na kredyt, nieruchomość staje się z biegiem czasu nie tylko miejscem codziennego życia, lecz również tym, w którym gromadzimy wspomnienia oraz cały majątek. Wydaje nam się, że prawdopodobieństwo tego, że w naszym domu coś się stanie, jest naprawdę niewielkie – wystarczy jednak przypomnieć sobie skutki zeszłorocznych nawałnic czy też posłuchać opowieści znajomych o kosztach remontu po zalaniu mieszkania lub o straconym podczas włamania drogim sprzęcie RTV.

 

Spokój w dobrej cenie

Brak ubezpieczenia domu lub mieszkania jest dla niektórych jednym ze sposobów na oszczędzanie. Czy naprawdę jednak chcemy ryzykować, że całe nasze mienie ulegnie zniszczeniu, a my zostaniemy bez żadnej rekompensaty? – Żeby ubezpieczyć nieruchomość, wcale nie musimy dysponować dużą kwotą pieniędzy. Ceny za ubezpieczenia majątkowe są znacznie niższe od tych, które płacimy np. za ubezpieczenia komunikacyjne lub życiowe. Ponadto są to kwoty nieporównywalnie mniejsze od tych, które będziemy musieli wydać na dokonanie napraw i remontów w przypadku powstałych szkód lub konieczności zakupienia nowego sprzętu – mówi Jerzy Bogaczyk, product manager w BZ WBK–Aviva Towarzystwie Ubezpieczeń Ogólnych.

Wykupienie ubezpieczenia to przede wszystkim gwarancja uzyskania wsparcia w momencie, gdy poniesiemy stratę. Warto o tym pamiętać przede wszystkim teraz, w okresie przedwakacyjnym, gdy planujemy nasze urlopowe wyjazdy. Zostawienie dobytku bez żadnej opieki może okazać się katastrofalne w skutkach. Gwałtowne zmiany pogody, awaria instalacji wodociągowej, kradzież… mogą popsuć nam nie tylko wakacje, lecz przede wszystkim – skończyć się poważnymi wydatkami.

 

bezpiecznydomWypadki chodzą po mieszkaniach

Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani o konieczności ubezpieczenia swojej nieruchomości, zastanówmy się nad tym, co słyszymy na co dzień – w radiu, telewizji czy też od znajomych. Podstawowym czynnikiem, który może w znaczącym stopniu uszkodzić nasze mienie, jest pogoda. Jej coraz częściej występujące anomalie powodują szkody, o których głośno mówi się w mediach – wybite gradem szyby, zalane powodzią mieszkania, pożary powodowane upałami – to straty, które w każdej chwili mogą dotknąć również i nasz dom.

Figle płatają nam od czasu do czasu również domowe instalacje oraz sprzęty RTV czy AGD – ich wadliwe działanie może łatwo stać się np. powodem pożaru. – Przyczyną szkód wyrządzanych w nieruchomościach bywa często także nieuwaga ich mieszkańców – mówi Jerzy Bogaczyk. – Niedokręcony kran lub przeciekająca pralka mogą szybko doprowadzić do zalania mieszkania nie tylko naszego, lecz i naszych sąsiadów. Tymczasem ubezpieczenie, które obejmie tego rodzaju przypadki, pozwoli zarówno nam, jak i innym poszkodowanym szybko uzyskać środki finansowe niezbędne do usunięcia powstałych uszkodzeń – dodaje.

 

W komplecie…

Na szkody lub straty narażone są różne elementy naszego domu lub mieszkania. Dlatego warto wybrać kompleksową ofertę ubezpieczenia – taką, która obejmuje zarówno samą nieruchomość, jak i jej wyposażenie stałe, na przykład drzwi, okna i zabudowę kuchenną. Ponieważ najczęstszym łupem złodziei padają cenne przedmioty (sprzęt sportowy, urządzenia RTV i AGD), stanowiące wyposażenie ruchome, je również warto uwzględnić w dokonywanym zabezpieczeniu. Nasza składka nie zmieni się przez to znacząco, natomiast my z pewnością zyskamy spokój wychodząc do pracy lub wyjeżdżając na wakacje. Pamiętać warto również o ubezpieczeniu nieruchomości innych niż mieszkalne, takich jak garaż, piwnica czy też wszelkiego rodzaju budynki gospodarcze.

Czas wiosenny to okres intensywnych remontów oraz wznawiania prac budowlanych po długiej zimowej przerwie. Nieruchomości podlegające zmianom są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo kradzieży bądź uszkodzenia – warto więc pamiętać o ubezpieczeniu ich już w trakcie dokonywanych prac. Sprawdzi się to także w przypadku uszkodzenia podczas prowadzonych przez nas prac remontowych mieszkań naszych sąsiadów. Możliwość taką daje nam np. ubezpieczenie LOCUM, oferowane przez Towarzystwo BZ WBK-Aviva – mówi Jerzy Bogaczyk.

 

i za jednym zamachem

Z gąszczu ofert ubezpieczeniowych obecnych na naszym rynku trzeba wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jeśli chcemy ubezpieczyć kompleksowo mieszkanie lub dom, warto skorzystać z oferty Towarzystwa BZ WBK-Aviva, które proponuje pakietowe ubezpieczenie pod nazwą LOCUM. Do zawarcia tego ubezpieczenia nie jest potrzebna wizyta agenta w naszym mieszkaniu czy domu. Ubezpieczenie to można załatwić praktycznie od ręki, podczas wizyty w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK. Sami możemy ocenić wartość nieruchomości, a tym samym ustalić wysokość kwoty ubezpieczenia. Dla przykładu – przy nieruchomości wartej 300 tys. zł zapłacimy 240 zł opłaty rocznej. Dla wygody klientów odnowienie ubezpieczenia dokonywane jest automatycznie – składka pobierana jest z rachunku na początku nowego okresu ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *