Będzie remont krajowej 35-tki

Droga krajowa nr 35 doczeka się remontu. O to zabiegała poseł Teresa Świło. Remont obejmujący w sumie kilkunastukilometrowy odcinek trafił do planu budżetu na 2016 rok Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga krajowa nr 35 doczeka się remontu. O to zabiegała poseł Teresa Świło. Remont obejmujący w sumie kilkunastukilometrowy odcinek trafił do planu budżetu na 2016 rok Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

Od samego początku sprawowania mandatu poselskiego, czyli od ponad roku, poseł na Sejm RP podejmowała starania mające na celu powstanie obwodnicy Świdnicy i przeprowadzenie remontu drogi krajowej nr 35 na trasie Świdnica-Wrocław. Ze skutkiem! Jedna z ostatnio złożonych przez Teresę Świło interpelacji, wniosła o ujęcie w budżecie na rok 2016 remontu drogi krajowej nr 35 na odcinku Świdnica (od ul. Esperantystów, skrzyżowanie z ul. Łukasińskiego, km drogi 44,810) do miejscowości Szczepanów (km drogi 57,500).

Niezbędne prace na tym odcinku drogi powinny objąć między innymi:

– remont kapitalny nawierzchni jezdni, która uległa deformacji
i skoleinowaniu (powierzchowne naprawy nie odnoszą skutku);

– przebudowę wybranych skrzyżowań oraz przejść dla pieszych mających na celu usprawnienie komunikacji;

– budowę ciągów pieszo-rowerowych na wybranych odcinkach trasy, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów;

– podjęcie prac mających na celu koordynację działania sygnalizacji świetlnych na kolejnych skrzyżowaniach drogi krajowej nr 35.

Rozwój sieci dróg w naszym regionie jest dla mnie jednym z priorytetów, dlatego koncentruję się na działaniach, które nam ten rozwój zapewnią – mówi Teresa Świło. – Dobre drogi to nie tylko komfort jazdy i bardziej sprawna komunikacja, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa. Dlatego to tak ważne. Rozwój infrastruktury przyczynia się do wzrostu gospodarczego przekonując nowych inwestorów do zaangażowania kapitału na tym terenie.

Zadanie w Świdnicy rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Łukasińskiego (jednak nie obejmuje samego skrzyżowania, które remontowane było w 2006 roku). Dla odcinka Świdnica -Pszenno przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w lipcu, a roboty prowadzone będą w 2015 i w 2016 roku. Dla odcinka Pszenno – Szczepanów w 2016 roku wykonana ma zostać dokumentacja, a roboty realizowane będą w latach 2017-2018. Program Inwestycji został przesłany do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju celem zatwierdzenia.

 

Oprac. mm, foto: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *