Będzie metamorfoza?

Wyjazdowe zwycięstwo Polonii-Stali Świdnica z przewodzącym tabeli Górnikiem Wałbrzych było jedną z największych sensacji tego sezonu w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Czy był to zwiastun zwyżki formy świdnickich piłkarzy, czy jednorazowy wystrzał? Odpowiedź na to pytanie może dać kolejny mecz biało-zielonych z groźnym Piastem Żmigród.

polonia17

Ekipa z miasteczka leżącego na północnych krańcach Dolnego Śląska jest na dobrej drodze do utrzymania w III lidze. Piast świetnie spisuje się wiosną. Z sześciu spotkań wygrał aż cztery, jedno zremisował i jedno przegrał. Porażka przytrafiła się na inaugurację (1:2 z Piastem Karnin). Co ciekawe od tego czasu żmigrodzianie nie tylko nie przegrali, ale nawet nie stracili bramki. Między innymi przed tygodniem aż 3:0 pokonali Stilon Gorzów. Aktualnie Piast zajmuje siódme miejsce (44 punkty, 14 zwycięstw, 2 remisy, 9 porażek, bramki 48:34).

Polonia-Stal ma niewielkie szanse na zachowanie statusu trzecioligowca, ale dopóki istnieje cień nadziei, warto powalczyć o jej podtrzymanie. Trzy punkty zdobyte przed tygodniem w Wałbrzychu są jedyną wiosennym łupem biało-zielonych. Wcześniej przegrali cztery spotkania. W tabeli świdniczanie plasują się na piętnastym miejscu (25 punktów, 7 zwycięstw, 4 remisy, 13 porażek, bramki 29:42).

Historia kontaktów obu drużyn jest korzystna dla rywali (3 zwycięstwa Piasta, 1 remis, 1 zwycięstwo Polonii-Stali, bramki 10:8 dla Piasta). W meczu rozegranym wiosną Piast wygrał 5:2.

Mecz Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 12.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej. Bilety: 10 zł.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *