Będą nowe miejsca pracy

Do końca listopada 2016 roku firma Krause rozbuduje zakład w Świdnicy o nową halę produkcyjną. Pracę przy nowych liniach produkcyjnych znajdzie od 80 do 100 osób. Inwestycja szacowana jest na 30 mln zł.

Krause 1 Krause 2

O planach inwestycyjnych firmy poinformował właściciel, a zarazem prezes zarządu spółki Guenter Krause oraz towarzyszący mu dyrektorzy Juergen Steinbrecher,odpowiedzialny za dział Engineering & Product-Design w centrali firmy Krause w Niemczech i Tomasz Kotowski, dyrektor zarządzający świdnickiego zakładu w trakcie spotkania z Prezydent Miasta Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską i jej zastępcą Markiem Suwalskim.

Zamierzamy wybudować halę produkcyjną oraz wyposażyć ją w linie produkcyjne. Celujemy w nowoczesne technologie i zautomatyzowaną produkcję. Inwestycja pozwoli nam rozszerzyć paletę produktów, które powstają w zakładzie w Świdnicy. Będzie to zupełnie nowy profil produkcji – mówił w trakcie spotkania prezes zarządu niemieckiej spółki, Guenter Krause.

Zakończenie budowy hali oraz uruchomienie linii produkcyjnych jest planowane na listopad tego roku. Już teraz firma prowadzi rozmowy z inżynierami i technologami spawalnictwa oraz automatykami, którzy rozpoczną pracę w nowej hali. Główny profil to spawanie aluminium.

To doskonała wiadomość. Nowe miejsca pracy to szansa na znalezienie zatrudnienia dla sporej liczby osób, a także sygnał dla innych inwestorów, że Świdnica jest dobrym miejscem na budowanie tu swojego biznesu. Miasto od lat z sukcesami współpracuje z firmą Krause, chociażby przy organizacji jednej z największych imprez sportowych w Świdnicy–Rajdu Świdnickiego Krause, co pokazuje, że niemiecki inwestor dobrze czuje się w naszym mieście i chce się razem z nim rozwijać – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W celu rozbudowy swojego zakładu w 2005 r. firma Krause Sp. z o.o. zakupiła tereny inwestycyjne przy świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” o powierzchni ok. 9 ha. W zakładzie pracuje obecnie około 250 osób. Marka Krause obecna jest w Świdnicy i w Polsce od 1993 roku. Przez te lata produkty świdnickiego zakładu zdobyły uznanie szczególnie w branży budowlanej, a także wśród indywidualnych odbiorców. Krause to synonim doskonałej jakości, co podkreślała pani prezydent w rozmowie z właścicielem firmy.

Mateusz Jadach

Biuro Prezydenta Miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *