Będą godnie maszerować

dni godnosci

dni godnosciZbliża się jubileuszowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Już po raz 15. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy organizuje przemarsz ulicami miasta. Chce w ten sposób zwrócić uwagę władz na problemy, z jakimi codziennie muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne.

Zbliża się jubileuszowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Już po raz 15. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy organizuje przemarsz ulicami miasta. Chce w ten sposób zwrócić uwagę władz na problemy, z jakimi codziennie muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne.

dni godnosci

Uroczystość odbędzie się jutro, 5 maja. Tradycyjnie o godzinie 13.00 wszyscy sympatycy spotkają się przed Urzędem Miejskim w Świdnicy. Około 400 osób z balonami i transparentami wyruszy w barwną podróż ulicami Armii Krajowej, Wałbrzyską i Łukową. Przemarsz zakończy się w tym roku w świdnickim Rynku, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się happening. – Będą gry i zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych, występy zespołów folklorystycznych oraz prezentacja dorobku artystycznego podopiecznych, a także możliwość obejrzenia kronik stowarzyszenia – wymienia Jadwiga Roniewska-Ciupiak, kierownik WTZ w Mokrzeszowie i dodaje: – Chcemy wyjść na zewnątrz, do ludzi. Będzie hucznie i radośnie. I jak zawsze 300 kolorowych balonów poleci do nieba z marzeniami osób niepełnosprawnych!

Celem obchodów Dnia Godności jest przede wszystkim integracja społeczna i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Partnerami wydarzenia są: Zespół „Olszaniacy”, Polonia Stal Świdnica, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Świdnicy oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *