Będą czytać Sienkiewicza

Kolejny raz Świdnica uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta RP. Została ona zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w 2014 – „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a rok temu – „Lalki” Bolesława Prusa.

nc_plakat_b1

Tym razem świdniczanie będą mieli okazję czytać fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 3 września od godz. 10.00 na skwer z dzikami przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy, Jan Dzięcielski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, radni, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek.

Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania miasto otrzymało okolicznościową pieczęć, która służyć będzie do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *