Będzie się działo

festyn16DOLNY ŚLĄSK. Dni Bolkowa, Święto Twierdzy Srebrna Góra, Kwisonalia, Potworny Zlot i wielka zabawa na zamku Grodziec…

Dni Bolkowa, Święto Twierdzy Srebrna Góra, Kwisonalia, Potworny Zlot i wielka zabawa na zamku Grodziec – najbliższy weekend obfituje w ekscytujące imprezy.

festyn16

Bierutów

Jarmark Bierutowski od piątku do niedzieli na stadionie. Inauguracją imprezy będzie Bierutów Music Festival z udziałem zespołów Fit to Eat, Korczyński & Siewruk Acoustic Duo, Smokestack, Big Fat Mama i Ścigani (godz. 17). Po festiwalu planowany jest pokaz laserowy. W sobotę od godz. 17.30 odbędą się koncerty zespołów Cover, Nana i Vegas, a w niedzielnym programie m.in. pokazy walk rycerskich, występy zespołów dziecięcych i ludowych, pokaz średniowiecznych instrumentów pasterskich oraz koncert grupy Sami.

Bolków

Dni Bolkowa 2011 w piątek i sobotę od godz. 17 oraz w niedzielę od godz. 7 na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego przy ul. Polnej. W piątkowym programie: występy zespołów Jamal, Izrael, Jeden Osiem L oraz impreza muzyczna. W sobotę będziemy się bawić przy muzyce zespołów Chirapak, Chudoba i Trebunie Tutki. W niedzielę impreza rozpocznie się zawodami wędkarskimi przy Cegielni 2. Po nich odbędzie się Święto Miodu i Produktu Regionalnego. W programie m.in.: kiermasz produktów pszczelarskich i regionalnych, wystawa sprzętu pszczelarskiego oraz występy lokalnych zespołów wokalnych i tanecznych.Gryfów Śląski

Kwisonalia od piątku do niedzieli w sali wernisaży Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego przy ul. Kolejowej 44 oraz na Bulwarze nad Kwisą. W piątek od godz. 15 odbędą się m.in.: wernisaż wystawy fotografii „Nadkwisańskich wspomnień czar”, konkurs wędkarski dla dzieci i młodzieży, koncert Orkiestry Dętej Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna oraz koncerty zespołów Za Kratą, J.J. Band oraz Nocna Zmiana Bluesa w ramach imprezy Blues nad Kwisą. W sobotę o godz. 5 rozpoczną się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej na Jeziorze Złotnickim, a następnie m.in.: turniej siatkówki plażowej, prezentacje muzyczno-artystyczne szkół podstawowych, gimnazjum i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, V Turniej Miast „O galon wody święconej przemienionej w wino”, pokaz tańca towarzyskiego, koncert zespołu Mythos, występ kabaretu Neo-Nówka z zespołem Żarówki oraz impreza Granie nad Kwisą. W niedzielę o godz. 4 odbędą się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej na Jeziorze Złotnickim, a po nich m.in.: turniej piłki plażowej, show „Rybny Kociołek po Gryfowsku”, spływ Kwisą „Na czym kto może”, koncert zespołów Rewolucja i Lombard oraz pokaz sztucznych ogni.

Jawor

III Bal Ewy – lata 20., lata 30. w sobotę o godz. 18 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa przy ul. Parkowej 1. W programie m.in.: konkursy i zabawy towarzyskie, karaoke, wystawa rękodzieła, pokaz makijażu, nauka tańca i zabawa przy muzyce. Mile widziane stroje lub dodatki w klimacie lat 20. i 30. Bilety w cenie 35 zł.

Jelenia Góra

Koncert na zakończenie 47. sezonu artystycznego 2010/2011 w piątek o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej przy ul. Piłsudskiego 60. W programie: utwory Ludwiga van Beethovena i Alberta Franza Dopplera. Bilety normalne w cenie 40 zł, ulgowe po 30 zł.

Zajęcia „Buduj z nami” z wykorzystaniem klocków lego w sobotę w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Liczba miejsc ograniczona.

Turniej Tańca Nowoczesnego w sobotę od godz. 10 w sali przy ul. Obrońców Pokoju 26. Turniej składa się z dwóch części: hip-hop oraz disco dance i modern jazz.

III Piknik Militarny w sobotę w godz. 12-17 w skansenie przy ul. Widokowej 1 w Łomnicy. W programie imprezy m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego oraz drużyn, pokaz uzbrojenia i umundurowania żołnierzy polskich z września 1939 roku, koncert Orkiestry Dętej Sił Powietrznych oraz wojskowa grochówka. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru II w sobotę od godz. 15.30 i w niedzielę od godz. 16 w sali widowiskowej MDK „Muflon” przy ul. Cieplickiej 172. W sobotnim programie m.in.: występy zespołów ludowych z Polski i Czech, sprzedaż produktów regionalnych (wyrobów z gliny i masy solnej, rękodzieła, biżuterii artystycznej i potraw regionalnych), a także ogródek artystyczny i warsztaty ceramiczne dla dzieci. W niedzielę odbędzie się koncert czeskich zespołów „Czeska muzyka pod Chojnikiem”. Wystąpią: Los Chuperos, Swayambu, BG Bazar i Ikaros.

VII Festiwal Muzyki Teatralnej od soboty do przyszłego piątku w różnych godzinach i punktach miasta. W sobotę o godz. 19.30 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 odbędzie się koncert małych instrumentów „Elektrownia dźwięku”. W niedzielę o godz. 19 w tym samym miejscu zobaczymy operę „Ogród Marty”, a w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Antoniego w Piechowicach odbędzie się koncert pieśni Johna Dowlanda w wykonaniu grupy School of the Night. We wtorek o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie zobaczymy spektakl „Hotel Dieu”, a w środę o tej samej porze spektakl „Król kier znów na wylocie”.

Koncert operowy w ramach Gali Finałowej Miss Polonia Ziemi Jeleniogórskiej 2011 w sobotę o godz. 20 na pl. Ratuszowym. Wstęp wolny.

Relaks z rowerem w niedzielę o godz. 9.30. Start z pl. Ratuszowego. Trasa biegnie przez Rowerówkę, Perłę Zachodu, Siedlęcin, przełom Bobru, Wrzeszczyn, Płoszczynkę i Jeżów Sudecki (około 35 km). Udział bezpłatny.

III Rodzinny Festyn Parafialny w niedzielę od godz. 12 przy kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu . W programie m.in.: msza święta, koncerty muzyczne zespołów młodzieżowych, konkursy, rozgrywki sportowe drużyn dziecięcych i młodzieżowych, loteria fantowa i prezentacja twórczości mieszkańców z terenu parafii.

Karpacz

Spacer Nordic Walking w czwartek o godz. 18 koło ośrodka Krucze Skały przy ul. Wilczej 1. Udział jest bezpłatny.
Republika Naddniestrzańska”, czyli podróżniczy wieczór w ramach cyklu Pod parasolem Ducha Gór”, w piątek o godz. 18 w restauracji pensjonatu Karkonoski przy ul. Karkonoskiej 20a. Gościem wieczoru będzie Tomasz Nasiółkowski, miłośnik podróży z plecakiem na własną rękę. Wstęp wolny.

Kowary

Rowerowe Wędrówki Ducha Gór , czyli inauguracja sezonu rowerowego dla wschodnich Karkonoszy, w sobotę od godz. 9.30 przy ratuszu. W programie m.in. wjazd na przełęcz Okraj oraz spotkanie z Duchem Gór, który będzie rozdawał uczestnikom mapy rodzinnych tras rowerowych.

Lądek-Zdrój

Młodzi wirtuozi gitary , czyli koncert młodych utalentowanych gitarzystów, w czwartek o godz. 17 w kawiarni Kaprys przy ul. Ostrowicza 2. Bilety w cenie 2 zł.
Międzylesie

XVII Dni Międzylesia w piątek od godz. 17 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 9. W piątek w programie m.in.: koncert Pawła Tura i Adama Polańskiego w kościele przy ul. Wojska Polskiego oraz koncert zespołu Eliot i zabawa taneczna na polu namiotowym. W sobotę m.in.: nauka wędkowania dla najmłodszych na stawie przy polu biwakowym, Międzyleski Rajd Szlakiem JPII, zawody rowerowe „Czasówka”, gminny festiwal kulinarny VII Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem na polu biwakowym, biesiada góralska i pokaz sztucznych ogni. W niedzielnym programie m.in.: mistrzostwa gminy w tenisie stołowym w szkole i koncert zespołu Fanatic.

Srebrna Góra

Święto Twierdzy Srebrna Góra w sobotę od godz. 10. W programie m.in.: jarmark rzemieślników, pokazy musztry i ćwiczeń rycerskich, zwiedzanie obozu wojskowego, rekonstrukcja bitwy o twierdzę, pokazy obsługi broni, widowisko filmowo-muzyczne „Janosik 21” oraz pokaz sztucznych ogni.

Szklarska Poręba

XXXII Rodzinna Eskapada w Góry w sobotę o godz. 12 w schronisku Na Hali Szrenickiej. W programie m.in.: konkurencje sprawnościowo-rekreacyjne dla rodzin i uczestników indywidualnych, wspólny posiłek i konkurs wiedzy o Karkonoszach.

Wałbrzych

Koncert symfoniczny w piątek o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4. W programie m.in.: utwory Karola Szymanowskiego i Igora Strawińskiego. Bilety – od 25 zł.

Koncert grupy ELjazzER , czyli żywiołowe improwizacje na temat żydowskich pieśni, w piątek o godz. 20 w klubie A’propos przy ul. Wieniawskiego 82. Bilety w przedsprzedaży po 30 zł, w dniu koncertu po 40 zł.

VI Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w Ujeżdżeniu o Puchar Zbigniewa Dąbrowskiego w niedzielę o godz. 9 na hipodromie koło zamku Książ. Zapisy zostały zakończone. Wstęp dla widzów jest wolny.

Ząbkowice Śląskie

III Potworny Zlot od piątku do niedzieli na plantach zamkowych przy ul. Krzywej. W piątkowym programie m.in.: MotoWampiriada, czyli akcja oddawania krwi (godz. 10), oraz koncerty zespołów Trzy Ćwierci do Śmierci, Sonny Blues Band i Orchidea. Na sobotę planowane są m.in.: wycieczka motocyklowa po Kotlinie Kłodzkiej (godz. 9), parada motocyklowa ulicami miasta (godz. 14), a także konkursy i zabawy sprawnościowe, pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklu, konkurs na najlepsze przebranie Frankensteina oraz koncerty grup Zespół Wychowawczy, Mirash, Ace Cover Band i Gang Olsena. Niedzielny program poświęcony będzie dzieciom i młodzieży. Od godz. 10.30 czekają na nich m.in.: miasteczko ruchu drogowego, szkoła jazdy, konkursy z nagrodami, przejażdżki na motocyklach, wystawa sprzętu służb mundurowych i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Złotoryja

Jak to dawniej bywało” – II Grodziec 2011 od piątku do niedzieli na zamku Grodziec. W jutrzejszym programie m.in.: tańce dawne i warsztaty taneczne, wieczorne przedstawienie teatralne oraz pokaz ognia. W sobotę i niedzielę od godz. 10 na zamku odbędą się m.in. prezentacje bractw rycerskich, turnieje łucznicze, poszukiwania skarbu, walki pokazowe oraz nauka fechtunku dla publiczności, zabawy plebejskie dla dzieci i dla dorosłych, mecz piłki rycerskiej, tańce dawne i warsztaty taneczne dla dzieci i publiczności, bieg dam o Klejnot Kasztelana, pokazy teatralne, pokaz ognia oraz biesiada rycerska.

 

źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *