Będzie nowy rzecznik

ewadryhusz1

ewadryhusz1Osiem ofert wpłynęło na konkurs na rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Według naszych informacji nie ma wśród nich oferty aktualnej rzeczniczki magistratu Ewy Dryhusz, która piastuje to stanowisko od początku roku. Dziś odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej.

 

Osiem ofert wpłynęło na konkurs na rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Według naszych informacji nie ma wśród nich oferty aktualnej rzeczniczki magistratu Ewy Dryhusz, która piastuje to stanowisko od początku roku. Dziś odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej. ewadryhusz1

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska zapowiadała, że po objęciu przez nią fotela prezydenta, miasta poprawi politykę informacyjna urzędu. Miała o to zadbać Ewa Dryhusz, w przeszłości dziennikarka, pracowniczka radiowej „Trójki” oraz rzeczniczka prasowa Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka. Po ponad dwóch miesiącach ogłoszono jednak konkurs na stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Miasta, na który według naszych informacji nie wpłynęła oferta obecnej rzeczniczki. Prawdopodobnie zostanie jej zaproponowana funkcja asystentki pani prezydent.

Na konkurs wpłynęło osiem ofert. Wszystkich kandydatów którzy ubiegają się o funkcję rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, zaproszono do kolejnego etapu. Posiedzenie komisji zaplanowano na 12 marca. Komisja konkursowa – w składzie: Szymon Chojnowski, Zofia Jakubiak, Joanna Salus-Komorowska i Maciej Rataj – spośród kandydatów, którzy pozytywnie przejdą test wiedzy i sprawdzian umiejętności wyłoni trzy osoby, z którymi następnie spotka się prezydent Beata Moskal-Słaniewska i dokona ostatecznego wyboru rzecznika. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu dane personalne nie będą podawane do wiadomości publicznej – mówi Ewa Dryhusz.

Według nieoficjalnych informacji wśród kandydatów jest tylko dwóch świdniczan.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *