Będzie kolejna „Niezwyczajna”?

ola

olaPrzed rokiem Julianna Zapart, harcerska instruktorka ze Świdnicy została laureatką plebiscytu Związku Harcerstwa Polskiego „Niezwyczajni”. W tym roku szansę na pójcie śladami koleżanki ma 19-letnia uczennica II LO w Świdnicy, Aleksandra Karwala z Grodziszcza. Na razie przebrnęła pierwszy etap – znalazła się w gronie 25 finalistów, wyłonionych z blisko 200 zgłoszeń.

 

Przed rokiem Julianna Zapart, harcerska instruktorka ze Świdnicy została laureatką plebiscytu Związku Harcerstwa Polskiego „Niezwyczajni”. W tym roku szansę na pójcie śladami koleżanki ma 19-letnia uczennica II LO w Świdnicy, Aleksandra Karwala z Grodziszcza. Na razie przebrnęła pierwszy etap – znalazła się w gronie 25 finalistów, wyłonionych z blisko 200 zgłoszeń. ola

„Niezwyczajni” 2014 wybierani są w pięciu kategoriach: Praca z kadrą, Harcerska innowacja, Aktywność obywatelska, Efektywne zarządzanie oraz Celem jest wychowanie. Aleksandra Karwala została nominowana w kategorii „Harcerska innowacja”. W uzasadnieniu można przeczytać: „W 2014 roku założycielka i drużynowa drużyny harcerskiej. Zaangażowana w działania Zespołu Kadry Kształcącej i Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Współtwórczyni programu kursu przewodnikowskiego oraz trasy Wędrowniczej Watry. W 2014 roku była szefem trasy harcerskiej podczas Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej. Stypendystka Programu „zDolny Śląsk”. Otwarta, radosna i świadoma potrzeb społeczeństwa.” Z „harcerskiego” na „polski” oznacza to tyle, że Ola uczy młodych ludzi, jak stać się harcerskim liderem, jak prowadzić drużynę itp. oraz jako świeżo upieczona instruktorka pierwszej pomocy przeszkoliła w tej dziedzinie kilkadziesiąt osób.

Warto przy tym nadmienić, że nastolatka działa nie tylko na rzecz harcerzy. W ubiegłym roku była najmłodszą na Dolnym Śląsku koordynatorką akcji „Szlachetna Paczka”. – Odwiedziliśmy 56 rodzin, z czego w programie znalazło się 21. „Szlachetna Paczka” to akcja, o której słyszeli z pewnością świdniczanie, niezwiązani z harcerstwem – mówi Aleksandra Karwala.

Przypomnijmy, że przed rokiem w plebiscycie „Niezwyczajni” triumfowała świdniczanka Julianna Zapart. Uznanie przyniósł jej udział w półrocznym wolontariacie w Ghanie, w trakcie, którego zaangażowała się w zakończony sukcesem projekt pozyskiwania funduszy na budowę wiejskiego przedszkola oraz zainicjowanie akcji wysyłki pomocy naukowych i zabawek „O rany – list do Ghany”.

Można głosować na Olę

Od 9 do 22 lutego trwa internetowe głosowanie na stronie www.facebook.com/niezwyczajni, jeden internauta może oddać głos na jedną nominację w każdej z 5 kategorii, a ilość głosów będzie utajniona przez cały okres głosowania. Na wynik plebiscytu złożą się wyniki z głosowania internetowego oraz głosów kapituły o wadze 1:1. „Niezwyczajnych: poznamy 28 lutego podczas uroczystej gali, która odbędzie się Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *