Będzie Kaufland

kaufland

kauflandPrawdopodobnie jeszcze w tym roku świdniczanie zrobią zakupy w pierwszym w mieście sklepie sieci Kaufland. Jego budowa ma ruszyć w kwietniu. Miasto dołoży 20 procent wydatków na konieczną przebudowę dróg.

 

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku świdniczanie zrobią zakupy w pierwszym w mieście sklepie sieci Kaufland. Jego budowa ma ruszyć w kwietniu. Miasto dołoży 20 procent wydatków na konieczną przebudowę dróg.

Niemiecka grupa Schwarz, która oprócz Kauflandu obejmuje również sieć sklepów Lidl postawi hipermarket przy ulicy Ceglanej (za sklepem Intermarche na osiedlu Młodych). Według prognoz placówka rozpocznie działalność w październiku. Jej otwarcie może zbiec się w czasie z zakończeniem budowy biurowca we Wrocławiu, w którym znajdzie się główna siedziba firmy zarządzającej siecią marketów Kaufland. kaufland

Budowa sklepu będzie wiązała się z koniecznością poważnych inwestycji drogowych. – W skali całego przedsięwzięcia miasto uczestniczy jedynie w inwestycjach drogowych, partycypując w 20 proc. kosztów przebudowy układu drogowego – ze wstępnych szacunków wynika, że koszt budowy ronda po stronie miasta zamknie się w kwocie 1,8 mln zł – informuje Ewa Dryhusz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Pierwszy sklep sieci Kaufland w Polsce powstał w 2001 roku. Dziś jest ich ponad 150. Najbliżej Świdnicy w Dzierżoniowie i Wałbrzychu.

(erzet)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *