Będzie apelacja

sad

sadWAŁBRZYCH. Ponownego rozpatrzenia protestu wyborczego dotyczącego korupcji wyborczej w Wałbrzychu domaga się Patryk Wild, jeden z trzech kandydatów na prezydenta tego miasta. Wild złożył w poniedziałek, 7 lutego apelację do świdnickiego sądu, który w styczniu odrzucił jego protest.

Ponownego rozpatrzenia protestu wyborczego dotyczącego korupcji wyborczej w Wałbrzychu domaga się Patryk Wild, jeden z trzech kandydatów na prezydenta tego miasta. Wild złożył w poniedziałek, 7 lutego apelację do świdnickiego sądu, który w styczniu odrzucił jego protest.

sad

Zdaniem Wilda, podczas II tury wyborów w Wałbrzychu doszło do korupcji – głosy na rzecz Platformy Obywatelskiej miało kupować kilka osób, za niewielkie kwoty pieniędzy czy worek ziemniaków. W toku procesu Wild przyznał jednak, że osobiście nie był świadkiem tego typu zachowań.

Podobny protest jak ten Wilda – ale w późniejszym terminie – złożył też Lubiński. Sąd zawiesił rozpatrywanie tego protestu do czasu uprawomocnienia się orzeczenia w sprawie protestu Wilda.

W II turze wyborów w Wałbrzychu kandydat PO Piotr Kruczkowski wygrał z Lubińskim 325 głosami.

 

Źródło: www.regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *