„Baśniowa noc” w Witoszowie (FOTO)

W Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym piątkowe popołudnie i noc z 29 na 30 stycznia upłynęły pod hasłem „Baśniowa noc”. Była to pierwsza tego typu inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i koordynatora akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczyli uczniowie klas szóstych i klasy drugiej wraz ze swoimi nauczycielami.

P1290024 (1)

Dla grupy trzydziestu trzech uczniów była to niecodzienna i niezwykła przygoda. Można było się przekonać, co się dzieje w szkole nocą, gdy zazwyczaj nikogo w niej już nie ma oraz zobaczyć niespotykany widok – rozczytanych uczniów, którzy nie siedzą w uczniowskich ławkach, ale wygodnie leżą na karimatach, kocach i śpiworach.

Na nocną przygodę w szkole każdy przyszedł ze swoją książką, której treść i recenzję zaprezentował grupie. Starsi uczniowie czytali też znane wiersze i ulubione baśnie młodszym koleżankom i kolegom. Spotkanie przy książce stało się okazją do wymienienia czytelniczych doświadczeń i dobrej zabawy. Po raz kolejny można było się przekonać, że jest to miłe i wyciszające doświadczenie. Głos czytającego sprawiał, że powieki kleiły się nie tylko dzieciom…

Emocje towarzyszyły wszystkim już od samego początku, szczególnie dla młodszych uczniów było to niesamowite przeżycie. Prócz wspomnianego czytania uczniowie z pomocą rodziców przygotowali wspólny posiłek, bawili się w zabawy zespołowe, tańczyli i gimnastykowali przy ich ulubionej muzyce.

-Baśniowa noc z książką w szkole minęła przyjemnie i szybko. Nasza akcja miała na celu udowodnić dzieciom, że czytanie może być atrakcyjnym i przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. Chciałybyśmy też, aby w czasie zbliżających się ferii zimowych dzieci nie zapomniały o książce i skończyły rozpoczętą w szkole lekturę –podsumowały przedsięwzięcie organizatorki: Monika Janiszewska, Bogumiła Malina i Izabela Rataj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *