Bariści i barmani poszaleli

barisci2

barisci2Pyszna kawa i odlotowe drinki, a wszystko za darmo! Takie atrakcje w miniony weekend zapewniła wałbrzyszanom Galeria Victoria.

Pyszna kawa i odlotowe drinki, a wszystko za darmo! Takie atrakcje w miniony weekend zapewniła wałbrzyszanom Galeria Victoria.barisci2

Swoje umiejętności prezentowali barmani i bariści, czyli specjaliści od drinków i kawy. Każdy chętny mógł sam przygotować swoją ulubioną kawę i dodatkowo, z pomocą przystojnego baristy z Krakowa, stworzyć na mlecznej piance bajeczny wzór.

– Dzisiaj przygotowujemy przede wszystkim latte i cappuccino, czyli takie najbardziej podstawowe, mleczne kawy. Używamy też sosów, syropów czy posypek – mówi Marek Bąk, barista z Małopolski. Burzę oklasków i piski dziewcząt wzbudził efektowny pokaz barmański. Można było nie tylko zobaczyć latające butelki z alkoholem, ale też samemu przygotować swojego ulubionego drinka. To dla dorosłych, a dzieci, kierowcy i panie w ciąży zostali obdarowani drinkami bezalkoholowymi.

– Każdy może w domu dla swoich gości przygotować taki koktajl. Drinki alkoholowe i bezalkoholowe nie różnią się specjalnie smakiem – tłumaczy Marcin Woszczyk z firmy „BarEvent”.

Fot. Krzysztof Kołowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *