Bandziory z Wałbrzycha za kratkami!

sad2

wiezienie1Młody mieszkaniec Modliszowa koło Świdnicy przez blisko pól roku musiał uciekać i kryć się przed bandytami. Grozili, że go zabiją. Tylko dlatego, że był świadkiem przestępstwa, jakie popełnił ich kumpel.

 

Młody mieszkaniec Modliszowa koło Świdnicy przez blisko pól roku musiał uciekać i kryć się przed bandytami. Grozili, że go zabiją. Tylko dlatego, że był świadkiem przestępstwa, jakie popełnił ich kumpel.sad2

W nocy z 5 na 6 sierpnia ubiegłego roku do jednego z mieszkańców wsi wpadło kilku młodych mężczyzn. Najbardziej krewki w tym gronie był Sebastian A. Metalową rurką brutalnie pobił swoją ofiarę. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem. Lekarze przez kilka tygodni walczyli o jego zdrowie. Miał poważne obrażenia wewnętrzne nerek i wątroby. Sprawca szybko trafił za kratki, ale kłopoty zaczęły się dla jednego ze świadków pobicia.

Wkrótce po feralnej nocy pod jego domem zaczęli regularnie pojawiać się bandyci, koledzy zatrzymanego napastnika. Bez ogródek odradzali współpracę z policją i sądem. Grozili „połamaniem gnatów”, „skręceniem karku”, a nawet śmiercią. Zza murów aresztu zaczęły docierać do niego listy z pogróżkami. Życie zamieniło się w gehennę. W strachu przed tym, że bandyci dotrzymają słowa i porachują mu kości, mężczyzna wyprowadził się z domu. Uciekł do dziewczyny, a potem do kolegi. Wszystko jednak na nic. Za każdym razem przestępcy go odnajdowali i znów zaczynali szantażować.

Mężczyzna był na skraju załamania nerwowego, gdy w ostatnich dniach maja przed sądem w Świdnicy ruszył proces bandyty. Nie wytrzymał, drżącym głosem opowiedział sądowi o swoich kłopotach. Dalej sprawy potoczyły się błyskawicznie. Sąd zadecydował o wyłączeniu wątku dotyczącego gróźb do oddzielnego postępowania. Policja wyłapała piątkę wałbrzyszan zastraszających świadka. Dla większego bezpieczeństwa mieszkaniec Modliszowa dostał policyjną ochronę.

Obecnie za kratkami znajduje się już cała wałbrzyska szajka. Jej herszt odpowie za brutalne pobicie, a wierni pomocnicy – za nękanie świadka, groźby karalne i nakłanianie do zmienienia zeznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *