Balony wystartowały [FOTO]

foto 06

foto 06Tłumy widzów spędziły piątkowe popołudnie i wieczór w Krzyżowej, gdzie rozpoczął się Balloon Festival Krzyżowa 2015. Trzydniowa impreza łącząca podniebną rywalizację sportową i zabawę na ziemi potrwa do niedzieli.

 

Tłumy widzów spędziły piątkowe popołudnie i wieczór w Krzyżowej, gdzie rozpoczął się Balloon Festival Krzyżowa 2015. Trzydniowa impreza łącząca podniebną rywalizację sportową i zabawę na ziemi potrwa do niedzieli.foto 06

Do Krzyżowej przyjechało ponad 30 załog balonistów z całego świata. W pierwszy dzień piloci rywalizowali w konkurencji rzutem markerem do celu. Widzowie mogli nie tylko obserwować walkę na niebie, ale też wygrać pierwsze darmowe loty balonem. W pierwszy dzień wylosowano trójkę szczęśliwców. Niestety, nie odbył się zaplanowany na wieczór pokaz podświetlania balonów. Powód okazał się prozaiczny. Większość zawodników kończących pierwszą konkurencję lądowała w zbyt dużej odległości od Krzyżowej, a złożenie balonu i powrót do bazy festiwalu zajął im nawet kilka godzin.

Mimo tego na ziemi trwała fiesta. Na tłumy gości czekała moc atrakcji – punkty z gastronomią i pamiątkami czy wesołe miasteczko.

 

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150508balony{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *