Balonowe szaleństwo! (VIDEO, PROGRAM)

balonfest

balonfestDo I Balloon Festival Krzyżowa 2015 pozostały już tylko godziny. Niezwykłe wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Na widzów czeka moc atrakcji: pokazy, konkursy z nagrodami, turnieje sportowe, koncerty. To wszystko okraszone będzie zawodami balonowymi, w których zaprezentuje się absolutna światowa czołówka zawodników. Wstęp na balonową fiestę jest wolny. W będącym sercem imprezy kompleksie pałacowym w Krzyżowej organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy gości.

Do I Balloon Festival Krzyżowa 2015 pozostały już tylko godziny. Niezwykłe wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Na widzów czeka moc atrakcji: pokazy, konkursy z nagrodami, turnieje sportowe, koncerty. To wszystko okraszone będzie zawodami balonowymi, w których zaprezentuje się absolutna światowa czołówka zawodników. Wstęp na balonową fiestę jest wolny. W będącym sercem imprezy kompleksie pałacowym w Krzyżowej organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy gości. balonfest

Trzy dni zabawy

Zaczynamy w piątek o 16.00 i bawimy się do niedzieli. Zapraszamy całe rodziny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówią organizatorzy. – Atrakcjami dla dzieci będą wesołe miasteczko, turnieje piłkarskie, animatorzy zabaw, bański mydlane, malowanie buziek. Nieco starszych z pewnością zainteresują pokazy balonów, sterowca, ale też samochodów rolls royce. Tych bardziej zainteresowanych sportem balonowym zapraszamy na prelekcje z mistrzami tej dyscypliny. Do tego oczywiście dochodzą koncerty.

W sobotę gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska, a w niedzielę Limahl. Niestety, z powodów osobistych swój występ w Krzyżowej odwołać musiał Zbigniew Wodecki.

Zobacz film:

{youtube}-hstsZpTDZg{/youtube}

Lot balonem dla każdego

Podniebna podróż w koszu podpiętym do balonu nie jest tanią rozrywką. Podczas trzech dni balonowej fiesty w Krzyżowej każdy będzie miał szansę na spełnienie swojego marzenia. Loty będzie można kupić, ale będą też do wygrania w licznych konkursach. Balonem polecą też wszyscy ci, którzy w sobotę, 9 maja wstąpią w związek małżeński lub zaręczą się. Jedna para powie sobie sakramentalne „tak” w balonie. Izie i Sławkowi z Wałbrzycha ślubu w chmurach udzieli ksiądz Wiesław Mróz z Bystrzycy Górnej. – To też człowiek zarażony baloniarstwem – śmieje się Krzysztof Zapart, pomysłodawca imprezy, jeden z najlepszych balonistów na świecie, piaty zawodnik ubiegłorocznych zawodów o Puchar Gordona Bennetta.

Powalczą o puchary

W sobotę i niedzielę około trzydzieści załóg powalczy w okolicznościowych zawodach. Plan konkurencji i ich przebieg zostaną ustalone trzy dni przed zawodami. Sędziowie dopasują je do prognoz pogody – siły i kierunku wiatru. Pewnych rzeczy nie da się zaplanować z dużym wyprzedzeniem – taka jest po prostu specyfika tego sportu. W piątek wieczorem i w niedzielę startujących balonistów będzie można podziwiać w Krzyżowej, natomiast w sobotę rano w Dzierżoniowie na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Krzysztof Zapart jest niezwykle lubiany i ceniony w środowisku balonistów, dlatego z zaproszenia do wzięcia udziału w Balloon Festival Krzyżowa 2015 skorzystały prawdziwe legendy tego sportu. – Będą z nami czterokrotny mistrz świata, rekordzista świata w długości lotu Wilhelm Eimers i jego aktualny partner z zespołu Matthias Zenge, legenda polskiego baloniarstwa Ireneusz Cieślak, Amerykanie Nick Donners i Buzz Wills. To, że ci ludzie do nas przyjadą jest naprawdę niezwykłe, bo to raczej wszyscy ich odwiedzają. Chcą wspomóc naszą imprezę i to dla nas niesamowity honor – nie kryje radości Zapart.

PROGRAM RAMOWY BALLOON FESTIVAL KRZYŻOWA 2015

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *