Bajka o szczęściu

TLiA 026

TLiA 026Świdnicki Ośrodek Kultury w najbliższą niedzielę, 15 lutego na godz. 16.00 zaprasza do sali teatralnej na spektakl familijny „Bajka o szczęściu”.

Świdnicki Ośrodek Kultury w najbliższą niedzielę, 15 lutego na godz. 16.00 zaprasza do sali teatralnej na spektakl familijny „Bajka o szczęściu”.

TLiA 026

Poetycki utwór przedstawiony metaforycznym językiem teatru, ekspresją plastycznych obrazów, przemawia do dziecięcej wyobraźni w sposób niezwykle emocjonalny. „Bajka o szczęściu” jest przejmującą historią przyjaźni Dziadka i trójki utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika, muzykalnej Świnki, która zostaje wystawiona na ciężką próbę. Dopiero po utracie ukochanych zwierząt, które Dziadek sprzedał Handlarzowi za pospolite, ale wówczas dla niego magiczne przedmioty: fajkę, nożyk i zegarek, zrozumiał, jak szczęśliwe oraz pełne przyjaźni wiódł z nimi życie.

Jak przystało na bajkę alegoryczno-dydaktyczną, ukazuje ona walkę dobra ze złem, które uosabiają dobrotliwy Klaun oraz zły i przebiegły Handlarz. Ich wpływ na losy bohaterów jest niezwykle wymowny i decyduje o tym, że znowu powraca szczęście i harmonia. Wobec przesłania sztuki, uświadamiającego głęboką potrzebę przyjaźni z drugim człowiekiem, którą należy pielęgnować i stawiać wysoko ponad materializmem dzisiejszego świata, nikt nie może pozostać obojętnym, ani dziecko, ani dorosły.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Reżyseria: Ewa Giedrojć , Scenografia: Irena Marečková , Muzyka: Agim Dżeljilji

Obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz,  Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 3 lat

Czas trwania spektaklu: 55 minut

Bilet 12 zł( parter) , 9 zł ( balkon) do kupienia w Informacji Turystycznej w Świdnicy

Bajka o Szczesciu plakat

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *