Atrakcje na Dzień Kobiet (FOTO)

kobiety 15

kobiety 15Bezpłatne badania lekarskie, porady dietetyka, panel dyskusyjny, a na deser występ Abba Show, polskiego wydania legendarnego zespołu Abba. Takie atrakcje czekały na panie pierwszego dnia podczas kolejnej edycji Dnia Kobiet organizowanego od dziewięciu lat przez Ligę Kobiet Polskich koło w Świdnicy.

Bezpłatne badania lekarskie, porady dietetyka, panel dyskusyjny, a na deser występ Abba Show, polskiego wydania legendarnego zespołu Abba. Takie atrakcje czekały na panie pierwszego dnia podczas kolejnej edycji Dnia Kobiet organizowanego od dziewięciu lat przez Ligę Kobiet Polskich koło w Świdnicy.

kobiety 12

Dzień Kobiet przypada na 8 marca, ale ta edycja imprezy odbyła się kilka dni później. Obchody podzielone zostały na dwa dni. Rozpoczęły się badaniami lekarskimi wczoraj, 13 marca w Teatrze Miejskim w Świdnicy.  W holu teatru chętne panie mogły wykonać bezpłatne badania słuchu, wzroku, badanie poziomu cukru, cholesterolu we krwi czy ciśnienia, a także spotkać się z dietetykiem.

Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godzinie 18.00. Wśród zaproszonych gości byli  m.in. posłowie, samorządowcy, przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, radni oraz przedstawiciele kultury. Na początku Elżbieta Dudziak, prezes LKP koło w Świdnicy złożyła wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska stwierdziła, że trochę to peszy, że na kobiecej imprezie, na scenie jest przewaga mężczyzn, po czym stwierdziła, że może to i dobrze, że imprezę dla pań zorganizowali po części panowie. – Te dysproporcje świadczą o tym, że wciąż te parytety pozostają tylko w teorii. Już dziś Was zachęcam byście starały się być bardziej wpływowymi osobami na nasze wspólne losy i byście startowały do władz samorządowych – mówiła Beata Moskal-Słaniewska. Poseł na Sejm RP Teresa Świło również zachęcała kobiety do tego, aby więcej uczestniczyły w życiu politycznym. – I żebyśmy były górą nad mężczyznami! – mówiła.

Podczas uroczystości nie zabrakło kwiatów dla Elżbiety Dudziak, prezes świdnickiego koła oraz życzeń imieninowych dla wszystkich Krystyn i Bożen. Bukiet kwiatów otrzymała również Bożena Kuźma, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury z okazji swoich imienin. Niecodzienne życzenia w postaci wiersza Juliana Tuwima „Ewa” złożył wszystkim paniom Jan Dzięcielski, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica i przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy.

W panelu dyskusyjnym w tym roku rozmawiano o seksie, a tematem przewodnim był  „Sexi, sex w jakim wieku…?”. Na pytania Beaty Ziółkowskiej – Seńków odpowiadali seksuolog Zygmunt Zdrojewicz oraz ginekolog Halina Szymiec-Raczyńska.

Całość zakończył występ wspaniałego, pełnego dynamiki zespołu Abba Show, który porwał publiczność nawet do wspólnego tańca. Były owacje na stojąco i gromkie brawa, a na zakończenie wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

Ale to nie koniec atrakcji, bo dzisiaj jest drugi dzień pełen warsztatów i pokazów z okazji Dnia Kobiet. Uroczystości pod hasłem „Bądź piękna na wiosnę” odbywać się będą już od godz. 12.00 w Galerii Świdnickiej. W programie pokaz mody, najnowsze trendy w kosmetyce i fryzjerstwie, a także  pokazy masażu, dekorowania paznokci i dekoracji potraw. Oprócz tego wszystkie Panie mogły skorzystać z porad dietetycznych i zobaczyć stoiska prezentujące lokalne rękodzieło.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150313kobiety{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *