Atrakcje i zabawy dla najmłodszych

Piękny prezent z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny przygotowano dla najmłodszych mieszkańców Świdnicy. I nie tylko.

Dla dzieci z całej Świdnicy w dniu ich święta, 1 czerwca odbywa się festyn organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Świdnicy we współpracy m.in. ze Szkołą Podstawową nr 2 w Świdnicy, Spółdzielnią Mieszkaniową, Młodzieżowym Domem Kultury, osiedlowymi przedszkolami i miejskimi radnymi.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą imprezy jest radny Jan Górski. Do współudziału namówił nie tylko spółdzielnię i placówki oświatowe, ale także swoich kolegów z Rady Miejskiej, którzy startowali właśnie z tego terenu. W organizację włączyli się także radni – Marcin Paluszek, Janusz Szalkiewicz, Krzysztof Grudziński i Ryszard Kuc.

Chcemy umilić dzieciom ich święto – mówi w rozmowie z nami Jan Górski i zachęca: – Wszystkich serdecznie zapraszam. Będzie dużo atrakcji. Wstęp wolny!

Zabawa przed Szkołą Podstawową nr 4 rozpocznie się uroczystym apelem, czyli powitaniem przybyłych gości, a także podsumowaniem rywalizacji klas o Puchar Dyrektora Szkoły.

Od godz. 9.30 odbędą się gry i zabawy na wesoło. – W programie zaplanowano m.in. występy wokalne uczniów SP4 oraz dzieci i młodzieży z MDK Świdnica, a także stacje sportowe na wesoło, zabawy integracyjne, szachy japońskie i tańce. Warto wziąć w nich udział, bo sponsorzy i samorząd uczniowski ufundowali atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie też zdrowego poczęstunku – wymienia Jan Górski.

Samo południe będzie równie emocjonujące, ponieważ w meczu piłki nożnej zmierzą się ze sobą dwie szkoły – SP2 i SP4. Piłkę będą kopać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, a dopingować im mają szkolne cheerleaderki.

Całe osiedle z pewnością będzie rozbrzmiewało muzyką i radosnym śmiechem. Dla dzieci przygotowano zabawy, konkursy, pokazy.

Tradycyjnie zaplanowano również Zawody Pływackie o Puchar Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy. A to wszystko zupełnie za darmo dzięki licznym sponsorom i partnerom. W imieniu redakcji „Wiadomości Świdnickich” serdecznie zapraszam!

Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *