Artysta Alosza Awdiejew w Świdnicy

Alosza Awdiejew to klasa sama w sobie. Nikt tak jak on nie potrafi śpiewać zarówno „piosenek szemranych” jak i pięknych ballad. Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert jubileuszowy!

alosza

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy – pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje. Alosza to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967r. Mówi o sobie: „jestem Polakiem z wyboru” i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami” gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie.

W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family. Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe.

Uhonorowany wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika „Forbes” – Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego – aktor oraz Order Kapituły „Ecce Homo” a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

Koncert odbędzie się 28 lutego o godz. 17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety kosztują 55 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *