Areszt za udział w obrocie amfetaminy

Świdniccy policjanci w ciągu kilkunastu dni dwukrotnie zatrzymywali 33-letniego mieszkańca naszego miasta, przy którym ujawnili łącznie prawie 135 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości marihuany. Z ilości tych można uzyskać ponad 1350 porcji handlowych narkotyków. W związku z udziałem w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Na sprawę sądową poczeka zatem za kratkami.

Do pierwszego zatrzymania świdnickiego dilera doszło pod koniec sierpnia br. Wieczorem, w centrum naszego miasta, funkcjonariusze Wydziału Prewencji tutejszej jednostki, przeprowadzili kontrolę zaparkowanego pojazdu w którym przebywali trzej mężczyźni. Wśród nich był 33-letni świdniczanin, przy którym ujawniono ponad 35 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a po przedstawieniu mu zarzutów prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Jak się okazało wymieniony nie wyciągnął wniosków i nie zaprzestał swojego procederu. W trakcie trwania postępowania związanego z pierwszym zatrzymaniem, na początku września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ponownie zatrzymali 33-latka. Tym razem miał przy sobie prawie 100 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości marihuany. Ze wszystkich substancji łącznie ujawnionych przy wymienionym można uzyskać ponad 1350 porcji handlowych narkotyków.

Mężczyzna ponownie trafił zatem do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Tym razem prokurator zawnioskował już o surowszy środek zapobiegawczy i podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Na sprawę sądową poczeka zatem za kratkami.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *