Areszt za rozbój

policja5

Wpolicja5szedł do salonu gier hazardowych i zażądał wydania pieniędzy. Jednak plany pokrzyżowała mu kobieta.

Wszedł do salonu gier hazardowych i zażądał wydania pieniędzy. Jednak plany pokrzyżowała mu kobieta. 

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 26-letniemu mieszkańcowi Strzegomia za usiłowanie rozboju w kasynie gier na w placówce przy ul. Dąbrowskiego w Strzegomiu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

policja5

26-latek będąc pod wpływem alkoholu zażądał wydania gotówki z kasy w kwocie 1227 zł. Gdy 24-letni właściciel odmówił, napastnik zaczął grozić mu zabójstwem i wykręcając mu ręce doprowadził go do stanu bezbronności. Kres temu położyła kobieta – znajoma poszkodowanego, która swoją obecnością spłoszyła napastnika. Widząc całą sytuację natychmiast zadzwoniła na policję, a funkcjonariusze po chwili przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali sprawcę– mówi nadkomisarz Robert Topolski z KPP Świdnica.

Do zdarzenia doszło w Strzegomiu w nocy z 25 na 26 stycznia o godz. 4.30. 26-latek był nietrzeźwy. Miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po doprowadzeniu do sądu zastosowano wobec niego 3 miesięczny areszt tymczasowy. Za czyn którego dopuścił się 26-letni mieszkaniec Strzegomia, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Wyjaśnienie:

We wcześniejszej informacji podaliśmy, iż sprawców było dwóch. Po wyjaśnieniu sprawy okazało się, że policja przekazała nam błędne dane.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *