Anielskie kolędowanie (FOTO)

chory 18

chory 18Złote, srebrne i brązowe anioły wyleciały ze świdnickiej katedry na Dolny Śląsk po zakończonym XVI Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Złote, srebrne i brązowe anioły wyleciały ze świdnickiej katedry na Dolny Śląsk po zakończonym XVI Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia.

chory 18

W piątek, 16 stycznia od rana w Klubie „Bolko” trwały otwarte przesłuchania w kolejnym już, przejętym kilka lat temu przez świdnicką PSM Dolnośląskim Kolędowaniu. Po południu w świdnickiej katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława odbył się koncert finałowy, podczas którego każdy chór zaprezentował swoje umiejętności i podczas którego wręczono nagrody.

Jury w składzie: prof. Halina Bobrowicz (przewodnicząca), prof. Helena Tomaszek-Plewa i dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak  wysłuchało piętnastu chórów z całego Dolnego Śląska w dwóch kategoriach: chórów szkół muzycznych I stopnia i chórów szkół muzycznych II stopnia. Każdy z chórów na zakończenie otrzymał dyplom i pamiątkowego aniołka.

W uroczystości uczestniczyli m.in. biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, którzy wyrazili uznanie dla przedsięwzięcia i cieszyli się, że w świdnickiej katedrze możemy gościć tak wspaniale utalentowanych artystów z całego Dolnego Śląska. Nad całością czuwali dyrektor PSM I st. im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy Kazimierz Kościukiewicz, pracownicy i rodzice uczniów szkoły.

XVI Dolnośląskie Kolędowanie odbywa się pod patronatem merytorycznym Centrum Edukacji Artystycznej – Region Dolnośląski i stanowi formę doskonalenia zawodowego dla dyrygentów chórów szkół muzycznych I i II stopnia Regionu Dolnośląskiego – informuje dyrektor Szkoły Muzycznej.

Wielkie kolędowanie było połączone z konferencją metodyczną dla kierowników chórów, która odbyła się w sali kameralnej PSM.

Przyznano następujące nagrody:

Chór dziecięcy „Cantilena” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie otrzymał Grand Prix i Złotego Anioła.

Nagrodę Złotego Anioła w kategorii I stopnia otrzymały:

– Dziewczęcy Zespół Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Bystrzycy Kłodzkiej

– Chór „Cantabile” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F.  Chopina w Oleśnicy

– Chór „Con Brio” Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu

– Chór „Con Passione” Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia  nr 2 im F. Chopina i Szkoły Muzycznej I st. nr 2 w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu

– Chór I stopnia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

Nagrodę Srebrnego Anioła w kategorii I stopnia otrzymały:

– Chór Szkoły Muzycznej I stopnia nr 3 im. Marii Zduniak w Zespole Szkół Nr 20 we Wrocławiu

– Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy

– Chór Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu

– Chór „Kamerton” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu

Nagrodę  Brązowego Anioła w kategorii I stopnia otrzymały:

– Chór „Cieplickie Trele” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści

– Chór dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy

– Chór PSM I stopnia im. W. Kilara w Dzierżoniowie

Nagrodę Srebrnego Anioła w kategorii II stopnia otrzymał Chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Nagrodę Brązowego Anioła w kategorii II stopnia otrzymał Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150116chory{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *