Andrzej Panas na czele świdnickich kupców

Najstarsza nieprzerwanie działająca organizacja biznesowa w Polsce ma nowego prezesa. Edward Szywała, członek założyciel Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich i swoista ikona organizacji, przekazał władze na ręce Andrzeja Panasa.

spiks_nowy prezes

Nowy prezes został wybrany podczas Walnego Zebrania członków stowarzyszenia, które odbyło się 27 stycznia. Kandydaturę Andrzeja Panasa zaproponował sam Edward Szywała. Została ona przyjęta jednogłośnie.

– Andrzej Panas jest bardzo pracowitym młodym człowiekiem, który swoją karierę rozpoczynał już w szkole średniej i bardzo ciężko pracował, ucząc się jednocześnie, kończąc później studia wyższe na Politechnice Wrocławskiej. W tej chwili prowadzi wspólnie rodzinną firmę stolarską z bratem oraz ojcem, o której osiągnięciach świadczy choćby godło „Teraz Polska”. Ten sukces potwierdza, że jest to człowiek, który konsekwentnie dąży do celu i chce uzyskać jak najlepsze wyniki jakościowe. Ponadto, do propozycji kandydowania na prezesa Andrzej odniósł się z entuzjazmem. Mimo, że prowadzi firmę, ma rodzinę, często wyjeżdża i jest bardzo zajętym człowiekiem, chce coś dać od siebie dla społeczności, choćby w takiej formie, kierując naszym stowarzyszeniem z 26-letnią tradycją – komentuje Edward Szywała.

Nowy prezes, stojący na czele zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, swoją funkcję pełnił będzie przez dwa lata.

– O tym, że zdecydowałem się kandydować, zadecydowało poczucie obowiązku i potrzeba działania – uzasadnia Andrzej Panas. – Jako prezes organizacji chciałbym przede wszystkim kształtować i upowszechniać zasady etyki w działalności gospodarczej. Poza tym postaram się godnie reprezentować interesy zrzeszonych w SPiKS członków, zarówno w sferze gospodarczej, jak i publicznej oraz oczywiście chciałbym kontynuować i rozszerzać dotychczasowe inicjatywy organizacji – dodaje.

Podczas środowego spotkania, oprócz nowego prezesa, wybrano również zarząd. Wiceprezesem został Sebastian Owczarski, członkami zarządu: Tomasz Karpiński, Radosław Nowicki, Leszek Mazurek, Janusz Szostak i Jerzy Skonieczny. Edward Szywała będzie pełnił natomiast funkcję prezesa honorowego.

– Chciałbym, by nowo wybrany prezes kontynuował działania i sprawy, jakie przez 20 lat realizowaliśmy. Oczekuję również, że jako młody człowiek zaproponuje inne formy działania, współpracy w środowisku oraz wdroży nowe pomysły, które będą korzystne nie tylko dla przedstawicieli biznesu, ale dla wszystkich mieszkańców.Mam na myśli przedsięwzięcia biznesowe, charytatywne oraz inne społecznie potrzebne tutaj w regionie – mówi Edward Szywała. Poza tym zależy mi na takim spokojnym przekazywaniu tego, co robiliśmy, następnemu pokoleniu. By ta tradycja biznesowa była nadal kontynuowana w odpowiednim tego słowa znaczeniu – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *