Amerykański balet w Świdnicy

plakat B2 50 x 70 cm

plakat B2 50 x 70 cmPrzypominamy, że już można kupować bilety na niecodzienny występ słynnej grupy baletowej Ballet Magnificat, która wystąpi 23 maja w Świdnicy. Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei amerykańscy tancerze przedstawią niebywały spektakl „Bezpieczna Kryjówka”.

Przypominamy, że już można kupować bilety na niecodzienny występ słynnej grupy baletowej Ballet Magnificat, która wystąpi 23 maja w Świdnicy. Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei amerykańscy tancerze przedstawią niebywały spektakl „Bezpieczna Kryjówka”.

plakat B2 50 x 70 cm

To sztuka powstała na podstawie biograficznej książki holenderki Coorie ten Boom o tym samym tytule – wyjaśnia Anna Kułakowska, która promuje wydarzenie. Corrie ten Boom w autobiografii oprócz swojej historii opisała też losy rodziny, której podczas wojny udało się uratować przed hitlerowską zagładą, ale niestety nie udało się im uniknąć wywiezienia do obozu koncentracyjnego, z którego tylko Coorie cudem przeżyła i została zwolniona.

Hasłem przewodnim świdnickiego przedstawienia będzie „Nadzieja pośród cierpienia”. Co ono oznacza? – Zdanie to jest mocno osadzone w życiu rodziny ten Boom, otoczonej dramatem wojny… – mówi Kułakowska i dodaje: – Wszystkim zapraszamy na spektakl, aby się dowiedzieć dlaczego? Już ruszyła sprzedaż biletów.

Ballet Magnificat to powstała w latach 80 ubiegłego wieku amerykańska grupa baletowa z Jackson w Missisipi. Została założona przez amerykańską zawodową tancerkę baletową Kathy Thibodeaux.

Amerykański Balet Magnificat wystąpi 23 maja o godzinie 18.00 w sali teatralnej ŚOK. W Informacji Turystycznej w Świdnicy są do nabycia bilety w cenie 35 zł oraz grupowe (od 10 osób) w cenie 25 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Świdnicki Ośrodek Kultury i Kościół Zielonoświątkowy w Świdnicy.

(BFG), fot. użyczone

Uwaga konkurs!

W najnowszym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich” dla naszych czytelników mamy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na występ amerykańskiej grupy Ballet Magnificat. Szczegóły w aktualnym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *