Amatorki kawy zatrzymane

policja9

Świdniccy policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, które w jednym ze sklepów dokonały kradzieży kawy na kwotę ponad 700 złotych. Kobiety nie zdążyły nacieszyć się swoim łupem. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione artykuły. Teraz 35-latka i 26-latka za swój czyn odpowiedzą przed Sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po uzyskaniu informacji o kradzieży kaw różnych marek dokonanej w jednym z marketów, natychmiast podjęli czynności i niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze przejrzeli zapis kamer sklepowych, na których widoczne były dwie młode kobiety dokonujące kradzieży kawy. Dzięki szybkiej reakcji, w wyniku penetracji terenu, zauważyli podejrzewane kobiety. 35-latka i 26-latka próbowały uciekać. Starsza z kobiet posiadała przy sobie torby wypełnione skradzionymi ze sklepu artykułami.

Skradzione mienie o wartości ponad 700 złotych zostało odzyskane przez policjantów .

Obie amatorki kawy zostały osadzone do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u młodszej z kobiet ponad 1 promil.

Zatrzymane w czasie przesłuchania przyznały się do zarzucanego czynu.

Za dokonaną kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *